Úkladná vražda neďaleko Slovenska: Michal (23) sa už domov nevráti, zabili ho kladivom!

Nechutný čin hlásia vyšetrovatelia z Poľska. Mladého Michala zabili vlastní kolegovia, okradli a zakopali ho v lese!

Vražda sa odohrala neďaleko Slovenska. Mladíci svojho kamaráta udierali kladivom do hlavy, kým neumrel. Motívom nechutného činu malo byť podľa predbežných zistení vyšší obnos peňazí.

Zadržaní boli traja muži.
Zadržaní boli traja muži.
Foto: polícia Poľsko

Polícia zadržala troch mužov. Foto: Polícia Poľsko

„Bola to úkladná naplánovaná vražda, máme dôkazy,“ vyjadrili sa miestni vyšetrovatelia pre televíziu tvn.pl. Mladý chlapec si bol vybrať pred pár dňami z banky 20 000 zlotých, čo je niečo okolo 5000 eur. Chystal sa totiž pracovať do zahraničia, konkrétne do Španielska. Exotickú krajinu však už nenavštívi, na jeho ušetrené peniaze sa zlakomili ľudia, ktorí s ním pracovali.

Únos, potom úkladná vražda

Podozriví sú dvaja muži, jeden 31-ročný, druhý len 23-ročný. Chlapca naposledy videli 1. Apríla, keď v neskorých večerných hodinách s niekým nasadol do auta. Odvtedy sa po ňom akoby zľahla zem. Obvinení chlapi mali svoju obeť vylákať do lesa pod zámienkou toho, že potrebovali pomoc pri nejakej manuálnej práci.

Michal po tomto inkriminovanom večere nekontaktoval rodinu ani priateľov. Vo výpovediach svedkov a ľudí, ktorí ho videli naposledy, vznikli nezrovnalosti, a tak začala polícia vyšetrovať skutok ako únos. To sa aj potvrdilo, keď psi našli nevládne telo zahrabané v lese.

To už bolo v značnom rozklade, a tak museli pozostalí čakať na overovaciu expertízu, ktorá preukázala totožnosť mladíka. Pitva zároveň potvrdila, že vrahovia opakovanie udierali svoju obeť do hlavy tupým kovovým predmetom, predbežne sa v správe spomína kladivo.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní