Nový album vydá v roku 2015 speváčka Rita Ora aj kapela okolo Chrisa Martina Coldplay.

Umelci ako zlatá baňa: Britskú ekonomiku pumpujú Rita Ora aj Coldplay

Rita Ora, Daniel Craig, J.K. Rowling a ďalšie britské hviezdy nie sú len známe tváre, ale aj cenné artikle schopné výrazne posilniť britskú ekonomiku. Krajina očakáva, že v roku 2015 vďaka ich vplyvu príde do štátnej kasy 80 miliárd libier (vyše 100 miliárd eur).

Britské spevácke a filmové hviezdy by mohli v priebehu roku 2015 do štátnej pokladnice priniesť 9 miliónov libier. Za hodinu. Taký je výpočet Odboru pre kultúru, médiá a šport, ktorý zostavil rebríček očakávaných vrcholov roku 2015.

Patria doň nové albumy speváčok Rity Ora, Ellie Goulding, Emeli Sande či kapely Coldplay, ako aj nová bondovka Spectre s Danielom Craigom.

A to nie je všetko. Ďalšími zdrojmi príjmov budú seriálové trháky Panstvo Downton a Hra o tróny či tvorba spisovateľky J.K. Rowlingovej.

Top zdroj príjmov

V Spojenom kráľovstve je zábavný priemysel mimoriadne cenným prínosom a súčasné čísla poukazujú na rastúci trend. V roku 2013 priniesol ekonomike 76,9 miliárd libier, čo predstavuje 146 tisíc libier za minútu. Zabezpečuje bezmála dva milióny pracovných miest.

„Je to jeden z našich najsilnejších nástrojov a hnacia sila rastu. Prekonal všetky ostatné priamyselé odvetvia a ich prínos pre hospodárstvo,“ vyhlásil štátny tajomník pre kultúru, médiá a šport Sajid Javid.

Očakávané hity roku 2015:

Film

Avengers: The Age of Ultron – pokračovanie trháku z roku 2012Pan – rozprávka o pôvode Petra Pana a kapitána Hooka Spectre – ďalšie z pokračovaní príbehov agenta 007 Star Wars: The Force Awakens – prvý film z plánovanej novej trilógie Star Wars

Televízia

Prázdne miesto – televízna adaptácia na motívy rovnomenného románu J.K. Rowlingovej Hra o tróny 5 – seriál mimoriadne populárny aj u nás štartuje piatu sériu The Royals – dráma o fiktívnej britskej kráľovskej rodine v súčasnom Londýne Panstvo Downton 6 - ďalšia séria obľúbeného seriálu

Hudba

Nové albumy vydávajú Rita Ora, Ellie Goulding, Emeli Sande, Mark Ronson a Coldplay


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní