Lekári v Hongkongu si pomýlili nádor s dieťaťom.

V Hongkongu sa narodilo tehotné dieťa! Neuveríte, s čím si zárodok lekári pomýlili

Už počas tehotenstva gynekológ videl, že s plodom nie je všetko v poriadku.

Ultrazvuk ukázal v jeho brušnej dutine dve masy, ktoré si gynekológ vysvetľoval ako nádor. V čase pôrodu boli všetci presvedčení, že dieťa má teratóm, nezhubný nádor, ktorý vznikol zo zárodočných buniek.

Dievčatko tri týždne po narodení podstúpilo operáciu. Nebol to nádor. Medzi pečeňou a obličkami mu lekári objavili dva plody. Každý z nich mal placentu, ktorá bola pripojená k orgánom dievčatka. Obidve embryá mali približne desať gramov a vyvíjali sa asi dva mesiace. Lekári si záhadu vysvetľujú tak, že išlo o trojičky. „Z nejakých záhadných dôvodov sa dva menšie plody absorbovali do tela zostávajúceho dieťaťa. Nejaký čas boli zrejme v tele svojho súrodenca ešte nažive, ich vývoj tam však nemohol pokračovať normálne,“ povedal pre portál Livescience doktor Draion Burch, pôrodník a gynekológ z Pittsburghu.

Diagnóza, ktorá sa volá fetus-in-fetu je extrémne zriedkavá, medicínska literatúra pozná asi dvesto takýchto detí. Vo veľmi vzácnych prípadoch, plod ktorý umrie v maternici, zvápenatie a zmení sa na kameň. Pred dvomi rokmi v Indii odstránili takýto útvar žene, ktorá ho vo svojom tele nosila 36 rokov. Lekárom sa sťažovala na bolesti v podbrušku.