VIDEO Chcete vedieť, ako chutí mozog mŕtveho chlapa? Poriadne to chrumká

Moderátor zobral natáčanie dokumentárneho programu naozaj vážne. Hinduistická kanibalská sekta ho ponúkla ľudským mozgom. A on sa nenechal prosiť a, veruže, si dal.

„Chcete vedieť, ako chutí mozog mŕtveho chlapa? Ako uhlie. Bolo to spálené, až to chrumkalo,“ opísal pochúťku kanibalov moderátor CNN Reza Aslan (44) na svojom Facebooku.

Témou posledného dielu dokumentárnej série televízie CNN s názvom Believer bola indická náboženská sekta kanibalov Aghórí, ktorá namiesto pohárov a misiek používa ľudské lebky, ale to by bolo v podstate to najmenej.

Dáte si mozoček?

Na moderátora CNN Aslana sa zniesla vlna kritiky, niet sa čo čudovať, Aslan sa do práce vrhol vskutku po hlave. V obklopení nahých hinduistických kanibalov, ktorí mali tvár pokrytú popolom zo spopolnených ľudských tiel počas tradičného rituálu prehltol ich bežný pokrm – ľudský mozog.

Prehnal to: Moderátor CNN čelí vlne kritiky. Počas rituálu hinduistickej sekty kanibalov sa ponúkal ľudských mozgom.
Prehnal to: Moderátor CNN čelí vlne kritiky. Počas rituálu hinduistickej sekty kanibalov sa ponúkal ľudských mozgom.
Foto: YouTube

Po zhliadnutí sobotnej časti dokumentu nastalo u divákov zdesenie. „Som veľmi rozrušená tým, že CNN využíva svoju moc a vplyv na to, aby v ľuďoch ešte zväčšila nepochopiteľný strach z hinduizmu. Aslan evidentne len hľadá senzačný a absurdný spôsob, ako ukázať hinduizmus,“ citoval Dialy Mail tweet Tulsy Gabbardovej, jedinej členky amerického kongresu, ktorá sa hlási k hinduizmu.

Gabbardová programu tiež vyčíta, že opakuje falošné stereotypy o kastovnom systéme, karme, reinkarnácii, proti ktorým hinduisti neunávne bojujú.

Video nie je vhodné pre deti a citlivé povahy:

Súlož s nebožtíkmi

Aslan, pôvodom Iránec, je náboženským utečencom hlásiacim sa k islamu. V sekte Aghórí, s ktorou sa stretol v posvätnom hinduistickom meste Váránasí, nielenže neodmietol jedlo v podobe mozgu, ale počas rituálu pil alkohol z ľudskej lebky, natrel si tvár popolom zo spopolnených ľudských tiel a sám guru po ňom hodil vlastné výkaly, na ktorých si predtým pochutil.

Podľa Aghóriov je boh Šiva dokonalý a tak aj svet okolo, ktorý stvoril, a teda aj výkaly, smrť, rozkladajúce sa mäso. Sekta žije v špine a správanie, ktoré je pre nás bežné, jej nič nehovorí. Keďže Šivovi sa nepáči strach, hnev alebo hanblivosť, členovia sekty s nimi musia zatočiť. Hanblivosť napríklad zaháňajú tým, že sa neobliekajú. Ich viera im dovoľuje neodopierať si ľudské alebo zvieracie výkaly či súložiť s nebožtíkmi.

Odsudzujú ich aj vlastní

Aslan kritiku verejnosti odmieta, v dokumente niekoľkokrát upozorní, že Aghórí nereprezentuje mainstreamový hinduizmus. Ide zhruba o stovku jednotlivcov a proti ich kanibalistickým zvykom sú dokonca aj domáci.

Priemyselník Shalabh Kumar sa pre tlačovú agentúru Press Trust of India vyjadril, že je to nechutný útok na hinduizmus a televízia nemá k hinduistom žiaden rešpekt.

Dokument vyvoláva znepokojenie aj vzhľadom na imigračnú politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa.

A čo na to samotná televízia CNN? Zatiaľ nič.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní