VIDEO Kravy prečkali ničivé zemetrasenie: Všetko okolo roztrhalo na kusy

Scéna ako z katastrofického filmu. Nový Zéland ťažko skúšajú otrasy zeme, ktoré si vyžiadali najmenej dve obete. O život bojujú aj zvieratá. Zemetrasenie doslova roztrhalo polia, kde sa pásli kravy, na kúsky. Na jedom z ostrovčekov uviazla rodina kráv.

Silné zemetrasenie na Novom Zélande nenechalo nič na svojom mieste. Roztrhalo cesty aj horské masívy na kusy. Odtrhlo sa aj úbočie s kravami. Neuveriteľné video ukazuje, rodinu troch kráv, ktoré uviezli na malom ostrovčeku trávy a prečkali masívne zemetrasenie o sile 7,8 magnitúdy. Zábery Newshub zverejnili viaceré svetové médiá. Všade okolo dvoch kráv s teľaťom je len hlina, ako píše Daily Mail, na miesto neprejdú autá, ani zásahové vozidlá. Zatiaľ nevedno, čo bude s kravami ďalej a či bolo na poli celé stádo.

Otrasy pokračujú

Nové silné zemetrasenie s magnitúdou 6,2 zasiahlo dnes Južný ostrov Nového Zélandu. Došlo k nemu niekoľko hodín po tom, ako si silnejšie zemetrasenie vyžiadalo dve obete na životoch a spôsobilo škody na budovách a infraštruktúre na východnom pobreží Južného ostrova.

Najnovšie otrasy, ktorých magnitúda bola pôvodne stanovená na 6,8, nastali popoludní miestneho času v hĺbke desať kilometrov a približne 120 kilometrov severovýchodne od mesta Christchurch, vyplýva z údajov americkej geologickej služby USGS.

Dotrasy po hlavnom zemetrasení, ktoré malo krátko po polnoci na dnes miestneho času magnitúdu 7,8, pokračovali v priebehu celého dňa. Otrasy vyvolali obavy z prívalových vĺn cunami, príslušné varovanie však medzičasom odvolali.

Nový Zéland: Krajinu ťažko skúšajú otrasy zeme, ktoré si vyžiadali najmenej dve obete.
Nový Zéland: Krajinu ťažko skúšajú otrasy zeme, ktoré si vyžiadali najmenej dve obete.
ČTK

Nový Zéland: Krajinu ťažko skúšajú otrasy zeme, ktoré si vyžiadali najmenej dve obete. Foto: ČTK

Polícia oznámila, že jeden človek zahynul pri zrútení domu v mestečku Kaikoura a ďalší zomrel v dôsledku zdravotných komplikácií v neďalekom lyžiarskom stredisku Mount Lyford, severne od Christchurchu.

Desivá noc

Najhoršie je postihnuté východné pobrežie Južného ostrova. Rozsiahly zosuv pôdy zničil časť štátnej cesty na pobreží neďaleko Kaikoury. Viacero miest blízko epicentra, vrátane Kaikoury a Waiau, sa ocitli odrezané od sveta.

Značné škody hlásili až v hlavnom meste Wellington na Severnom ostrove, kde mestská rada požiadala ľudí, aby dnes ráno necestovali do centra vzhľadom na množstvo rozbitého skla.

Premiér John Key zverejnil na internete video zachytávajúce škody v jeho úrade. Hovoril tiež o "desivej noci" pre mnohých obyvateľov krajiny s tým, že úplné posúdenie škôd zrejme istý čas potrvá. Informácie priniesli agentúry DPA a Reuters.


  • TASR
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].