Podzemný objav prekvapil skúsených staviteľov

VIDEO Záhadné telo pod zemou: Stavitelia vykopali pri výstavbe budovy mŕtvolu

Tím staviteľov zaznamenal na videu okamih, kedy nečakane odkryli telo patriace neznámej osobe.

David Grimes a jeho kolegovia stavali v Írsku, konkrétne na území, kde sa často organizovali svadby či iné podujatia. 21 ročný staviteľ uviedol, že lokalita bola často náleziskom rôznych predmetov a cenností. V blízkosti je zároveň kostol, čo pozemok predurčovalo k tomu, aby bol pretkaný takzvanými „podzemnými priechodnými hrobmi“, do ktorých sa pochovávalo niekoľko ľudí naraz. „Potrebovali sme vykopať drenáž. Počas toho sme narazili na niečo, čo sa nám sprvoti zdalo ako tvrdý a veľký kameň. Od začiatku kopania sme narazili na niekoľko koreňov a kameňov, ktoré bolo ťažké prekopať, tak sme tomu nevenovali takú pozornosť,“vyjadril sa David pre unilad.uk.

Nepríjemné prekvapenie

Ani domnienka, že ide o tvrdý kameň, nezabránila staviteľom pokračovať v prácach. Pokračovali však dovtedy, kým zo zeme nevytiahli niečo, čo skutočne nečakali. Domnievali sa, že v minulosti boli vykonané už všetky práce, ktoré by podobné nálezy odkryli. „To, že ide o telo, som si uvedomil až keď som rozoznal na tuhej mase nos. Bol to jeden z najsmutnejších momentov môjho života,“reagoval stavbyvedúci.

A zveril sa, že sprvoti viedli diskusie, či pokračovať v kopaní, alebo práce ukončiť, aj keď bolo už telo napoly odkryté. To sú tie životné momenty, v ktorých asi ťažko môžete čerpať zo skúseností. „Cítili sme sa ako vo filme Indiana Jones, prisahám,“hovorí ďalší robotník. Telo neznámej osoby napokon šetrne vykopali kompetentní ľudia, bude sa skúmať jeho totožnosť, príčina smrti a napokon sa pochová tak, ako sa patrí.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní