Dievčatá nemajú na výber: Jednotku rozkoše, ktorá vznikla ešte počas vlády jeho otca, Kim Čong-un údajne zrušil už po jeho smrti, funguje však vraj ďalej.

Vodca a jeho panny: Mladé dievčatá "kradli" priamo z vyučovania, vstúpili do Jednotky rozkoše

Severokórejský líder Kim Čong-un opäť verbuje panny. V krajine s obmedzenými možnosťami obživy je to však čoraz väčší problém.

Rodičom nepovedali nič. Prinajlepšom ich informovali, že ich dcéry sa stali súčasťou „dôležitého vládneho projektu“. Dievčatá, ešte tínedžerky, odviedli vojenskí hodnostári často priamo zo školy. Potom akoby sa vyparili. Niektoré na desať rokov, iné navždy.

Ten špeciálny projekt mal názov Jednotka rozkoše, Gippeumjo, a patril k takzvanému piatemu oddielu, čo bola najdôležitejšia skupina okolo Kim Čong-ila, otca súčasného lídra Severnej Kórey, a starala sa o jeho spokojný súkromný život - od jedla až po zábavu vrátane sexuálneho uspokojenia.

To zabezpečovali práve členky Jednotky rozkoše, ktoré okrem toho, že zväčša nemali nad pätnásť rokov a 165 centimetrov - to aby sa nevysoký vodca necítil trápne -, museli spĺňať ešte jedno dôležité kritérium. Museli byť panny. Tri roky po jeho smrti v decembri 2011 mladý Kim Čong-un jednotku panien rozpustil.

Najnovšie informácie však potvrdzujú, že to bolo iba naoko a mladé dievčatá sa starajú o jeho rozptýlenie opäť. Má to však háčik - v krajine, kde je často jediným zdrojom obživy prostitúcia, je čoraz väčší problém nájsť nedotknuté tínedžerky.

Čítajte viac:

Kim Čong-un prehýril za rok 718 miliónov dolárov. Jeho ľud zatiaľ hladoval

Prísny výber, potom tréning

V Jednotke rozkoše slúži vyše dvetisíc dievčat. Je rozdelená na tri skupiny - jedna na sexuálne služby, druhá na masáže a tretia na kultúrne rozptýlenie, teda tanec a spev. Pravdaže, tancuje sa hore bez, ale keď si to vodca želá, tak aj úplne bez. Každé jedno dievča, ktoré súdruhovia vyberú, musí prejsť prísnou zdravotnou, ale aj „rodinnou“ prehliadkou.

Je samozrejmé, že dievčatá musia byť krásne a na ich tele ani tvári nesmie byť žiadna jazva ani vyrážka. Hlas musia mať mäkký, nežný, dokonale ženský. Rovnako bez poškvrny musí byť aj ich rodinné zázemie. Vybrané dievčatá čaká prísny tréningový program. Niekoľko mesiacov trénujú v Hongkongu masážne techniky, učia sa spievať a tancovať - záleží na tom, na aký „účel“ mali či majú niektorému z Kimovcov poslúžiť.

„Mala som pätnásť rokov, keď ma odviedli z vyučovania. Kim Čong-il sa chcel len dotýkať mojej hlavy a držať ma za ruky, nikdy ma nepožiadal o sex. No keby som tam zostala dlhšie, určite by sa to stalo,“ povedala v roku 2010 magazínu Marie Claire Mi-hyang, mladá žena, bývalá členka Jednotky rozkoše, ktorej sa podarilo utiecť z krajiny.

Čítajte viac:

Veľmi nebezpečný džob: Mať vysoký post v Severnej Kórei sa neopláca

Z večierka bez ruky

Mi-hyang nebola jediná Severokórejčanka, ktorá šokovanému Západu porozprávala o tejto bizarnej jednotke. V roku 2015 priniesla ďalšie podrobnosti Jang Jin-sung v autobiografickej knihe Drahý líder - Poetka, špiónka, utečenkyňa - Pohľad do Severnej Kórey. Hovorí v nej napríklad aj o tom, že dievčatá slúžili v Jednotke rozkoše desať rokov. Potom väčšina z nich skončila v zaranžovaných manželstvách s vysokými funkcionármi strany.

Samozrejme, stále boli pod prísnym dohľadom tajnej polície a viazané mlčanlivosťou. Jej porušenie znamenalo automaticky smrť. O Jednotke rozkoše písal vo svojej knihe Kráľovská rodina Kim Čong-ila aj Lee Il-nam, synovec Kim Čong-unovho otca, ktorého - pre jeho „veľké ústa“ - neskôr zavraždili.

Bakchanálie v oficiálnej rezidencii v Pchongjangu boli vraj bežná záležitosť. Trvali do rána a nechýbal na nich alkohol, extravagantné jedlá a sex. Z Kimových dvesto spoločníkov sa na nich mohlo zúčastňovať len štyridsať. „Najobľúbenejšia bola hra, v ktorej sa tí, čo prehrali, museli vyzliecť donaha. Keď už boli naozaj poriadne opití, zvykli hrávať ,holiacu hru‘. Keď v nej prehral chlap, vyholili mu časť hlavy, aby vyzeral ako mních. Ak žena, oholili jej ohanbie.“ Lee spomína aj príhodu, keď Kim Čong-un vyzval tanečnice, aby sa vyzliekli.

„Podprsenky a nohavičky tiež! - prikázal im. Báli sa neposlúchnuť, museli tancovať úplne nahé. Potom Kim zakričal na pomocníkov - Chlapci, aj vy tancujte. Ale pozor, nesmiete sa dievčat dotknúť, lebo budete zlodeji!“ Čo v praxi znamenalo, že mužom okamžite odsekli časť ruky.

Málo panien

Keď v roku 2011 Kim Čong-il zomrel, jeho oddiel panien oficiálne rozpustili. Dievčatá poslali domov, ba dokonca im vyplatili štyritisíc dolárov v peniazoch a darčekoch ako odmenu za mlčanie. A dievčatá nemali prečo hovoriť. Veď to bol viac než dvojnásobok ročného príjmu obyčajnej severokórejskej rodiny. A potom, mnohé z nich sa hanbili a všetky sa báli. Každému klebetnému dievčaťu totiž hrozila okamžitá poprava a jej rodine obávaný pracovný tábor.

Najnovšie sa však klebetí, že Jednotky rozkoše v skutočnosti stále fungujú. Občas sa dokonca objavia fotografie 33-ročného „Dubkáčika“ obkoleseného tínedžerkami v uniformách, ktoré pištia od vzrušenia. Ich počet sa však radikálne znižuje.

V posledných rokoch je totiž veľký problém dodržať najdôležitejšiu podmienku „prijatia“. V chudobnej krajine je bežný spôsob obživy prostitúcia a dievčatá si takto často prilepšujú už ako tínedžerky. Tento trend v Severnej Kórei trvá už dlhšie. Keď pred dvoma rokmi robili v meste Čchongdžin lekárske prehliadky budúcich vojačiek, ukázalo sa, že vyše šesťdesiat percent dievčat má sexuálnu skúsenosť.