Halloween vníma cirkev ako oslavu smrti a príklon k okultizmu.

Vyháňači diabla varujú: Halloween je nebezpečný sviatok

Halloween je skutočné zlo, konštatuje Vatikán. Sviatok duchov a strašidiel by mal byť nahradený inou tradíciou ako obliekaním sa za mátohy. Ľudia by mali napodobňovať svätcov a modliť sa.

Katolícka cirkev vyzvala veriacich, aby namiesto Halloweenu oslavovali „Holyween“ - noc, ktorú by namiesto divokých večierkov strávili v modlitbách. Komerčný sviatok sa nepáči združeniu exorcistov, ktorí upozornili na rastúcu popularitu okultných praktík.

Podľa jedného z členov Alda Buonaiuta v ostatných rokoch prudko vzrástol počet démonických posadnutí. Možno to podľa neho pripísať aj oslavám Halloweenu.

Populárny okultizmus

Tiesňová linka Medzinárodnej asociácie exorcistov prijíma stovky telefonátov od rodičov, ktorí sa na ňu obracajú s obavami, že ich dieťa prepadlo okultizmu. V období pred 31. októbrom sa počet volaní vyšplhá aj na štyridsať za deň.

„Mnohí sú presvedčení o tom, že v prípade Halloweenu ide len o nevinnú zábavu v maskách. V skutočnosti je ale oveľa nebezpečnejší. Spája sa so škodlivými rituálmi, ktorých súčasťou sú zvieracie obete, znesväcovanie cintorínov a vyhrabávanie kostí z hrobov mŕtvych,“ upozornil Buonaiuto.

Dodal, že niektorí chápu Halloween ako príležitosť upísať sa okultizmu. Pre mnohé okultné sekty je to čas náborov nových členov. „Otvárajú sa tým dvere diablovi. Preto by sme nemali tento problém bagatelizovať.“

Čítajte viac:

Stop diablovi! Vatikán oficiálne uznal Medzinárodnú asociáciu exorcistov

Halloween vraj nie sú len diabolské masky. Foto: SITA

Sviatok svätých

Katolícka cirkev v Taliansku prišla s iniciatívou oslavovať „Holyween“, ktorý by mal byť opakom súčasného sviatku. „Temnotu, ktorú predstavujú rozličné príšery, by sme mali nahradiť svetlom, ktorého nositeľmi boli svätci.“

Ľudia by sa mali namiesto večierkov zúčastňovať modlitebných stretnutí, uctievať svätých a oslavovať víťazstvo dobra nad zlom.

Boj s diablom

Viera v padlého anjela, ktorý sa postavil Bohu, a v jeho schopnosť pôsobiť na ľudí patrí k základným článkom rímskokatolíckej vierouky. Rovnako ako presvedčenie, že školený kňaz - exorcista - môže postihnutého vytrhnúť z pazúrov démona. Medzinárodnú asociáciu exorcistov, ktorá združuje tristo členov, v júni oficiálne schválil Vatikán.

Pápež František viac ako jeho predchodcovia zdôrazňuje existenciu Satana a jeho pôsobenie na spoločnosť. Minulý rok sa špekulovalo o tom, že sám vykonal exorcizmus na mladom mužovi, ktorému položil ruky na hlavu a predniesol modlitbu. Mladík sa kŕčovito zatriasol a zrútil do kresla. Vatikán však reagoval, že šlo iba o modlitbu.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní