Ferrari zhorelo ako fakľa, ale jeho majiteľ môže napriek tomu hovoriť o šťastí, vyviazol len so škrabancami.

Z luxusného fára sa majiteľ tešil len hodinu: Nabúral a 290-tisícové Ferrari vzbĺklo ako fakľa

„Bolo to Ferrari,“ zmohol sa vodič neveriac vlastným očiam. Jeho superluxusný tátoš mu zhorel pred očami. Majiteľ vyviazol len so škrabancami a modrinami, za to po jeho Ferrari, ktoré si vyzdvihol len hodinu predtým, zostala kôpka popola a ani nebolo poznať, o aké vozidlo ide.

Tomu sa povie šťastie v nešťastí. Vodič nezvládol riadenie. Na mokrej diaľnici vo Veľkej Británii v smere na South Yorkshire auto vyletelo z cesty a skončilo na poli a začalo horieť.

Miestni policajti, ktorí vyrazili k nehode podľa Telegraphu neverili vlastným očiam, keď videli, že šokovaný vodič vyviazol len so škrabancami a modrinami, zatiaľ, čo z auta sa stal za pár minút vrak neschopný jazdy, ani opravy.

Len elektróny

Vodičovi sa ako zázrakom nič nestalo a z auta sa dostal skôr ako ho zachvátili plamene a z auta zostali len elektróny. „Bolo to Ferrari,“ odpovedal policajtom majiteľ Ferrari 430 Scuderia s náznakom hrdosti na otázku, aké auto vlastnil.

Vyzdvihol si ho pritom iba hodinu predtým, ale zdá sa, že konská sila pod kapotou luxusného auta v prepočte za 290-tisíc eur bola nad jeho schopnosti. Policajné orgány vyzvali ďalších vodičov k opatrnosti.

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček