Najviac postihnutých detí vírusom Zika sa rodí v Brazílii.

Zika je oficiálne v Európe. Prvé dieťa postihnuté vírusom sa narodilo v Španielsku

V barcelonskej nemocnici sa narodilo dieťa s mikrocefáliou, ktorú spôsobuje vírus zika. Informovala o tom agentúra AFP.

Podľa spravodajskej agentúry žena zistila, že je infikovaná vírusom, ešte v máji tohto roka, ale odmietla ísť na potrat. Podobný prípad infikácie zaznamenali už pred tým v Slovinsku, mladí rodičia sa však rozhodli umelo tehotenstvo prerušiť.

Choroba, ktorá sa prenáša komármi, má zväčša pokojný priebeh. Horšie to je už s plodom, ktorý sa rodí s fyzickými deformáciami hlavy. Epidémia vírusu trvá už viac než rok a najviac prípadov bolo zaznamenaných v Brazílii. Vírus sa rozšíril do Južnej a Strednej Ameriky. V ojedinelých prípadoch bol zaznamenaný aj na iných kontinentoch.

Čítajte viac:

Nekompromisný Vatikán: Potrat je zlá odpoveď na vírus Zika

Práve pre tento vírus na spomínaných kontinentoch výrazne stúpa počet žien, ktorý podstupujú potrat. Zo sveta však prichádzajú aj pozitívne správy. Napríklad v Kolumbii oznámili oficiálny koniec epidémie. Počas celého trvania epidémie bolo nahlásených viac ako 100 tisíc podozrení na nakazenie vírusom, avšak len v 9000 prípadoch bol potvrdený.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].