Známa dovolenková destinácia v problémoch: Hromadné prepúšťanie kvôli teroristickým útokom!

Výrazný pokles turistov v dovolenkových sezónach spôsobil pokles na tržbách a návštevnosti až 50% prepad. V tureckých rezortoch hrozí hromadné prepúšťanie. Čo to znamená pre dovolenkárov?

Turecko sa zmieta nie len v politickom vnútornom rozvrate, do ktorého je zapojené Rusko a teroristické útoky, ale aj vo veľmi zlej turistickej sezóne.

Chladné vzťahy

Cestovný ruch prispieva k hrubému domácemu produktu krajiny až 30-timi miliardami dolárov ročne. Jeho oslabením teda utrpí ekonomický chod štátu ako takého, nedotkne sa len hotelierov. Podľa posledných správ klesla obsadenosť hotelov až o 50,4% a príjmy za jednu hotelovú izbu sa oproti minulému roku znížili o 42%.

Krajine hrozil viackrát politický prevrat. Foto:Profimedia.sk

Najmä vzťahy medzi Turkami a Rusmi sú ako na hojdačke. Keďže Rusi tvoria podstatnú časť dovolenkujúcich v tomto regióne, politická situácia cestovný ruch výrazne ovplyvňuje. Najpálčivejšie pociťuje tento problém najmä Istanbul, kde si hoteliéri museli pýtať za izbu až o tretinu menej ako pred rokom o takomto čase.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].