Archív

Na snímke ukrajinskí vojaci prepustení v rámci výmeny zajatcov medzi Ruskom a Ukrajinou sa usmievajú neďaleko ukrajinského Černigova 21. septembra 2022.
Zahraničie 22.9. 2022 22:00

Ukrajina a Rusko si vymenili 300 vojnových zajatcov, Erdogan: Významný krok k ukončeniu vojny

Ukrajina oznámila v stredu, že prišlo k doposiaľ najväčšej výmene zajatcov s Ruskom, ktorá zahŕňala takmer 300 ľudí vrátane ukrajinského oligarchu Viktora Medvedčuka a veliteľov ukrajinskej obrannej operácie v obliehanom Mariupole.

andrea bocelli
The State Funeral Of Queen Elizabeth II
Zahraničie 22.9. 2022 19:00

Meghan sa strápnila pred celým svetom! Potupa od tohto vplyvného muža, FOTO: Bolo jej to treba?

Takú potupu Meghan Markle už dávno nezažila! Nechceli by ste byť v jej koži.

Ukrajinský vojak odstraňuje sneh z rozstrieľanej fotografie ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorá sa nachádza na figuríne počas rozhovoru na frontovej línii v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny v utorok 1. februára 2022.
Zahraničie 22.9. 2022 17:39

Česko neudelí víza Rusom utekajúcim pred mobilizáciou, Nemecko ich vrelo privíta

Česká republika neudelí humanitárne víza Rusom, ktorí zo svojej vlasti utekajú pred čiastočnou mobilizáciou.

MINIMALISTICKÝ
„Čím menej toho robí, tým je to zaujímavejšie,“ hovorí o Benovi Fosterovi režisér.
Zahraničie 22.9. 2022 17:00

Palcáty a krv: Prečo Jáklov film Žižka púta toľko pozornosti? Dôvodov je niekoľko

Temná stredoveká atmosféra okamžite diváka vtiahne do čias plných krutosti, bolesti a intríg. Zomierajú nevinní aj vinní.

Ruský prezident Vladimir Putin počas summitu Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (SCO) v uzbeckom meste Samarkand 16. septembra 2022. FOTO TASR/AP
Zahraničie 22.9. 2022 15:30

Unikli zarážajúce informácie: Chystá sa Putin do vojny na Ukrajine povolať až milión Rusov?

Až jeden milión Rusov môže byť povolaných do vojny na Ukrajine v rámci čiastočnej mobilizácie, ktorú v stredu vyhlásil tamojší prezident Vladimir Putin, napísal nezávislý ruský denník Novaja Gazeta.

Poľský prezident Andrzej Duda gestikuluje počas spoločnej tlačovej konferencie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Kyjeve v utorok 23. augusta 2022. Duda pricestoval do Kyjeva v utorok ráno na pozvanie ukrajinskej hlavy štátu Volodymyra Zelenského. Ide už o piate stretnutie Dudu a Zelenského tento rok a tretie od začiatku vojny. FOTO TASR/AP
Zahraničie 22.9. 2022 15:10

Poľský prezident varuje: Putin sa nezastaví! Jeho ambície siahajú do krajín, na ktoré mal vplyv

Čiastočná mobilizácia oznámená ruským prezidentom Vladimirom Putinom poukazuje na slabosť Ruska, povedal poľský prezident Andrzej Duda.

Ruský prezident Vladimir Putin má prejav na slávnostnej ceremónii, na ktorej si prevzal poverovacie listiny od nových zahraničných veľvyslancov pôsobiacich v Rusku v Moskve v utorok 20. septembra 2022. FOTO TASR/AP
Zahraničie 22.9. 2022 13:55

Blízky spolupracovník Putina: Rusko môže anektované oblasti Ukrajiny brániť jadrovými zbraňami

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev vo štvrtok uviedol, že Moskva by pri obrane ukrajinských území začlenených do Ruska mohla použiť všetky zbrane zo svojho arzenálu vrátane jadrových.

Predseda ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin
Zahraničie 22.9. 2022 12:35

Čisté zúfalstvo? Predseda ruskej Štátnej dumy vyzval poslancov, aby išli do vojny

Po nariadení čiastočnej mobilizácie v Rusku vyzval vo štvrtok predseda ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin poslancov dolnej komory parlamentu, aby sa hlásili do vojny na Ukrajine.

Policajti zatýkajú demonštrantov počas protestu proti mobilizácii 21. septembra 2022 v Moskve. Viac než 650 demonštrantov už zatkli v 30 mestách v Rusku na protestoch proti čiastočnej mobilizácii, ktorú v stredu vo svojom prejave oznámil prezident Vladimir Putin. FOTO TASR/AP
Zahraničie 22.9. 2022 11:29

Analytici: Putinova mobilizácia odzrkadľuje mnohé problémy, ako ovplyvní vojnu na Ukrajine?

Čiastočná mobilizácia oznámená ruským prezidentom Vladimirom Putinom nevytvorí významnú použiteľnú bojovú silu skôr ako za niekoľko mesiacov.

Po Putinovom prejave zatkli na protestoch už stovky demonštrantov
Zahraničie 22.9. 2022 10:00

Putin mobilizuje: Zúfalo potrebuje niečo, čo by sa podobalo úspechu. Ľudia mu utekajú z krajiny

Napriek triumfálnemu ťaženiu ukrajinskej armády je ukončenie konfliktu s Ruskom v nedohľadne. Putin odmieta kapitulovať, naopak, hrozí, že pritvrdí.

Ruský prezident Vladimir Putin sleduje vojenské cvičenie Vostok 2022 (Východ 2022) na ďalekom východe Ruska pri Vladivostoku v utorok 6. septembra 2022. Týždňové cvičenie, ktoré sa začalo vo štvrtok, má ukázať rastúce obranné väzby medzi Ruskom a Čínou. demonštrovať, že Moskva má dostatok jednotiek a vybavenia na uskutočnenie rozsiahlych cvičení, aj keď sú jej jednotky zapojené do vojenských akcií na Ukrajine. FOTO TASR/AP
Zahraničie 22.9. 2022 8:55

Kanadský premiér: Putinovo správanie ukazuje, že ruská invázia na Ukrajine zlyháva

Nariadenie vojenskej mobilizácie a vyhrážky o použití jadrových zbraní ukazujú, že invázia Ruska na Ukrajine zlyháva.

EBE 17 Brusel - Na snímke fínsky minister zahraničných vecí Pekka Haavisto prichádza na mimoriadne zasadnutie Severoatlantickej rady (NAC) na úrovni ministrov zahraničných vecí v sídle NATO v Bruseli 4. marca 2022. FOTO TASR/AP
Finland's Foreign Minister Pekka Haavisto speaks with the media as he arrives for an extraordinary NATO foreign ministers meeting on Ukraine at NATO headquarters in Brussels, Friday, March 4, 2022. U.S. Secretary of State Antony Blinken meets Friday with his counterparts
Zahraničie 22.9. 2022 7:00

Fínsko chce pre vojnu na Ukrajine obmedziť alebo zastaviť vstup do krajiny pre ruských turistov

Fínsko s účinnosťou od septembra drasticky znížilo počet udeľovaných víz pre ruských občanov, a to na desatinu z bežného množstva.

Video obsah