Archív

Na snímke zľava viceprimátor Košíc Marcel Gibóda a primátor Košíc Jaroslav Polaček počas raňajok s novinármi k hodnoteniu roka v Košiciach 10. decembra 2019. FOTO TASR – František Iván
Domov 24.11. 2022 22:00

Polaček: Košice prídu daňovým bonusom o 25 miliónov eur, situácia je naozaj veľmi vážna

Ak Národná rada (NR) SR na najbližšej schôdzi schváli zvýšenie daňového bonusu pre rodičov detí do 18 rokov na 140 eur mesačne, pre mesto Košice to bude znamenať výpadok z podielových daní 25 miliónov eur.

Na snímke je predseda SNS a bývalý predseda NR SR, slovenský  politik a právnik Andrej Danko.
Domov 24.11. 2022 20:15

Andrej Danko s vyholenou hlavou: Stávku o premiérovi Hegerovi trpko oľutoval

Rozruch okolo prešľapu maďarského premiéra Viktora Orbána neušiel ani šéfovi mimoparlamentnej SNS Andrejovi Dankovi.

Na snímke lekári so svojimi požiadavkami  počas tlačovej konferencie: Reakcia Lekárskeho odborového združenia (LOZ) na stredajšiu ponuku Igora Matoviča v Bratislave 24. novembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Domov 24.11. 2022 18:52

Heger víta ústupok lekárskych odborárov, vláda zdravotníkom ponúkne náborový príspevok

Vláda príde popri ponuke na stabilizačný príspevok zdravotníkom v nemocniciach s návrhom atraktívnych podmienok aj na náborový príspevok.

Zachraňoval opozičníka: Boris Kollár tvrdí, že sa mi Milan Laurenčík sám ozval. Bojuje o život.
Domov 24.11. 2022 18:30

Záchranca Boris Kollár: Pomáha SaSkárovi, ktorý je vraj na pokraji života a smrti

Podľa našich informácií pomohol dostať na operačný stôl Milana Laurenčíka, ktorý potreboval vážny zákrok.

Nový Pellegriniho ekonomický expert: Na Slovensko sa vraciam kvôli zlej politike Igora Matoviča
Domov 24.11. 2022 18:20

Nový Pellegriniho ekonomický expert: Na Slovensko sa vraciam kvôli zlej politike Igora Matoviča

Kamil Šaško, ktorý 5 rokov pôsobil v Bruseli, chce do politiky vniesť nielen väčší pokoj, ale aj efektívnejšie vynakladanie verejných peňazí a aby pomoc smerovala ku konkrétnym ľuďom. Čo si myslí o rozpočte na rok 2023? Koľko ľudí na Slovensku ohrozuje chudoba? Pýtal sa ho moderátor Noro Dolinský.

Výpovede podá minimálne 1948 lekárov, pričom počty naďalej stúpajú. Výpovede budú podávať postupne vo štvrtok a piatok (30. 9.). Informoval o tom šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský.  Na snímke podané výpovede lekárov v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) 29. septembra 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Domov 24.11. 2022 18:14

Zväz ambulantných poskytovateľov: Jednorazové príspevky zdravotníkom sú nesystémové plytvanie

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) považuje návrh vlády na jednorazové príspevky pre lekárov a zdravotnícky personál v nemocniciach za bezprecedentné nesystémové plytvanie finančnými prostriedkami z verejných zdrojov.

Na snímke je slovenský politik, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a predseda ľavicovej politickej strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico.
Domov 24.11. 2022 16:00

Pellegrini u Rozborila zapiekol zbíjačku, Fico pozvanie do relácie rázne odmietol: Prečo?

Pozvanie do emotívnej relácie dostal okrem Pellegriniho aj Fico. Ponuku odmietol. Tu je dôvod!

Na snímke zľava slovenský premiér Eduard Heger a poľský premiér Mateusz Morawiecki počas spoločnej tlačovej konferencie po summite predsedov vlád V4 v Košiciach vo štvrtok 24. novembra 2022. Premiéri Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska diskutovali na stretnutí o aktuálnej situácii v Európe v súvislosti s agresiou Ruska na Ukrajine a energetickou krízou. Témou stretnutia bola aj nelegálna migrácia a zhodnotenie spolupráce v regióne V4. Summit sa konal v rámci slovenského predsedníctva vo V4. FOTO
Domov 24.11. 2022 15:40

Situácia je vážna: Premiér požiadal predsedov vlád V4 o pomoc v zdravotníctve

Premiér Eduard Heger (OĽANO) požiadal predsedov vlád Česka, Poľska a Maďarska o pomoc v zdravotníctve. Informoval o tom po štvrtkovom samite predsedov vlád V4 v Košiciach.

Tlačová konferencia zvolaná riaditeľom UNB Alexandrom Mayerom v Bratislave.
Domov 24.11. 2022 15:36

Ak príde k výpovediam 470 lekárov, UNB bude môcť poskytovať iba urgentnú starostlivosť

Ak príde k avizovaným výpovediam viac ako 470 lekárov v rámci Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB), nemocnica bude musieť prejsť do režimu poskytovania starostlivosti len pre urgentných pacientov.

Ilustračné foto
Domov 24.11. 2022 15:00 PR článok

Šetrite energiu pomocou vonkajšej ochrany pred slnkom

Prax a realita súčasnej doby ukazujú, že riadenie vnútornej klímy je dôležitou nákladovou položkou mnohých domácností. V zime sa veľa tepla v dome stráca najmä oknami a keďže sa chceme cítiť pohodlne, zapneme kúrenie, čím dochádza k tepelným stratám a vysokým účtom za elektrinu. V lete sa do vášho domova zasa dostáva príliš veľa tepla, čím sa zvyšujú náklady na jeho ochladenie. S adekvátnou ochranou proti slnečnému žiareniu izolačnú hodnotu svojho domu však zlepšíte a ušetríte zároveň aj náklady na elektrinu.

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO počas tlačového brífingu po skončení rokovania medzi Lekárskym odborovým združením (LOZ) a vládou SR v Bratislave v pondelok 21. novembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Domov 24.11. 2022 14:18

Dočkáme sa dohody? Na siedmich bodoch memoranda je konsenzus, tvrdí Lengvarský

Ministerstvo zdravotníctva SR dosiahlo s Lekárskym odborovým združením (LOZ) konsenzus na siedmich bodoch memoranda.

Na snímke predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský počas brífingu cez prestávku v rámci rokovania medzi LOZ a vládou SR v Bratislave v utorok 21. novembra 2022. FOTO TASR - Dano Veselský
Domov 24.11. 2022 12:10

Visolajský pred ďalšími rokovaniami: Stabilizačný príspevok nepomôže situácii v nemocniciach

Stabilizačný príspevok, ktorý zdravotníkom ponúka vláda, ak neodídu, nemocniciam nepomôže z dlhodobého ani krátkodobého hľadiska.

Peter Kažimír
Domov 24.11. 2022 12:00

FOTO Pánske maniere! Guvernér NBS Kažimír rozváža služobným autom celú rodinu: Zvezie sa aj pes

Guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír je veľkým fanúšikom psov. Až taký, že toho svojho si vozí so sebou aj do práce. Služobným autom.

Na snímke podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí) počas 119. schôdze vlády SR 23. novembra 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Domov 24.11. 2022 11:59

Dobrá správa pre Slovensko: Komisia nám odobrila operačný program, Remišová neskrýva radosť

Európska komisia (EK) schválila operačný Program Slovensko 2021 až 2027.

Na snímke premiér SR Eduard Heger (vpravo) víta maďarského premiéra Viktora Orbána pred summitom predsedov vlád V4, v Košiciach 24. novembra 2022. Premiéri Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska budú na stretnutí diskutovať o aktuálnej situácii v Európe v súvislosti s agresiou Ruska na Ukrajine a energetickou krízou. Témou stretnutia bude aj nelegálna migrácia a zhodnotenie spolupráce v regióne V4. Summit sa koná v rámci slovenského predsedníctva vo V4. FOTO TASR – František Iván
Domov 24.11. 2022 11:58

Heger Orbánovi po škandále vytrel zrak: Neuveríte, čo mu daroval! Pozrite, ako sa ten tváril

Maďarský premiér vyvolal svojim šálom medzinárodný škandál. Náš premiér si ho zavolal „na koberček“ a jasne mu dal najavo, čo si myslí. Stačilo mu na to jedno parádne gesto!

Odborno – Vedecká rozprava a okrúhly stôl zameraná na zlepšenie dodržiavania zákonnosti v prípravnom konaní a na jeho efektívnejší priebeh. Na snímke je Matej Marhavý, Tomáš Strémy a Richard Donoghue.
Domov 24.11. 2022 9:00

Strémy: Keď si páchateľ odsedí trest, už sa mu nechce platiť spôsobenú škodu

Za legalizáciu príjmov z trestnej činnosti môže páchateľ na Slovensku dostať 12 až 20 rokov, v Rakúsku 10 rokov. Už len pri legalizácii vidíme, že máme dvojnásobné tresty.

TK Národnej banky Slovenska - ekonomický a menový vývoj - leto 2022
Domov 24.11. 2022 8:25

Guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra opätovne obvinili z korupcie

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) a exministra financií Petra Kažimíra z prečinu podplácania.

Na snímke dekan Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity Miloš Poliak ukazuje na predné brzdové svetlo umiestnené pod evidenčným číslom vozidla počas prezentácie v Trenčíne 22. septembra 2022. Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja začali 22. septembra 2022 testovať predné brzdové svetlá na motorových vozidlách. Zelené predné brzdové svetlo nie je farebný doplnok, ale nový bezpečnostný prvok na automobile. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Domov 24.11. 2022 8:00

Zmení vynález Slováka dopravu vo svete? Revolučnú novinku už skúšajú na našich cestách

Dva mesiace už na našich cestách beží skúšobná prevádzka predných brzdových svetiel. Ak sa osvedčí spustí revolúciu v doprave a Slovensko si pripíše výnimočnú inováciu.

Priznal sa manželke: Obvinený Branislav (vľavo) prichádza na Špecializovaný trestný súd. Obvinený je z vraždy Rastislava (vpravo) v roku 2006.
Domov 24.11. 2022 8:00

Príbeh ako z kriminálky: Ako sa po 16-tich rokoch podarilo obviniť možného páchateľa vraždy?

Podnikateľ Rastislav (+30) zomrel preto, lebo požičal milióny korún ľuďom, ktorí ich vraj nechceli vrátiť.

Video obsah