Future-Type je trojmiestne autonómne vozidlo, schopné jazdiť aj v manuálnom móde, ktoré je technicky uspôsobené aj na to, aby sa mohlo využívať v rámci užšej komunity. Jeho najdôležitejším prvkom je práve futuristický volant Sayer, ktorý si budete môcť vziať z auta domov. A na čo je to dobré?

Ovládaný hlasom

Sayer totiž nie je obyčajný volant, ale kus vyspelej elektroniky pripojenej na internet, ktorá s vami žije doma. Môžete sa s ním rozprávať a využívať prvky umelej inteligencie. Ak auto využívate v rámci uzavretej komunity, bude vaším elektronickým kľúčom, ktorým ho dokážete aktivovať a autonómne aj na diaľku privolať.

Ak napríklad budete mať o desiatej ráno pracovnú schôdzku dve hodiny jazdy od domu, hlasom to spolu s destináciou oznámite volantu. Ten objedná jedno z používaných áut, nastaví doň trasu, zabezpečí, aby sa niekde v nabíjačke mimo domu samo dobilo a prišlo pred váš dom s dostatočným časovým predstihom, aby ste všetko zvládli.

Pre zábavu

Volant zároveň bude vaším osobným asistentom prepojeným s ďalšou elektronikou, napríklad so smartfónom. Vďaka nemu v aute nebudete potrebovať telefón, všetky dôležité údaje z neho budú dostupné priamo cez váš vlastný volant.

Počas jazdy mu jednoducho poviete, akú hudbu vám má prehrať a že počas jej počúvania sa nechcete venovať riadeniu, ale relaxovať. Po takomto príkaze sa Sayer zasunie do prístrojovej dosky, čím sa uvoľní miesto, aby sa vám pohodlnejšie sedelo, prípadne si sedadlo môžete otočiť o 180 stupňov a venovať sa konverzácii s pasažiermi.

Ako vlastne dizajnéri v Jaguari prišli na jeho meno? Malcolm Sayer bol jedným z najvýznamnejších dizajnérov, pre Jaguar pracoval v rokoch 1951 až 1970.