Čo znamená luxus, prezradí cena - za model so 65-palcovou uhlopriečkou zaplatíte takmer 13-tisíc eur. Jeho základom je OLED obrazovka od LG a operačný systém WebOs 3.5. Highendový Bang & Olufsen pridal špičkové ozvučenie 3.1. To tvoria dva 2,5-palcové širokopásmové meniče a 1-palcový výškový reproduktor, k tomu treba prirátať štyri stredobasové meniče. Zosilňovač má celkovo 450 W, systém je konfigurovaný tak, že k nemu možno bezdrôtovo pripojiť až osem reproduktorov, dá sa využiť aj ako samostatný audiosystém s podporou ChromeCast Audio, AirPlay, Bluetooth, DLNA a vybraných streamovacích služieb. Stojan je nastaviteľný na diaľku motoricky.

Bang & Olufsen BeoVision Eclipse: Supeluxusný 4K televízor.
Bang & Olufsen BeoVision Eclipse: Supeluxusný 4K televízor.
Zdroj: Martin Domček

Virtuálna realita: Veľký hit výstavy

Popri rôznych hlasových asistentoch sa asi najväčšia pozornosť v oblasti čiernej techniky sústredila na produkty spojené s virtuálnou a zmiešanou realitou. Vyzerá to tak, že po rokoch experimentov konečne naplno prenikne najmä do hernej sféry a spôsobí veľký boom. Súpravu pre Windows Mixed Reality (WMR) pod názvom Visor ukázal Dell, ďalší headset pre WMR predstavila spoločnosť Lenovo pod označením Explorer a bokom nezostal ani Asus a Acer. Popritom netreba zabúdať na klasiku, ku ktorej možno priradiť súpravu Samsung Gear VR, Sony PlayStation VR, HTC Vive a, samozrejme, Oculus Rift.

Gear Sport - hodinky pre športovcov

Univerzálne inteligentné hodinky Gear Sport nie sú vybavené len funkciami, ktoré používatelia od podobných fitnesových zariadení požadujú, teda meraním vzdialenosti, tepu, kalórií, krokov, poschodí, ale majú aj GPS a dokážu regulovať tréning pomocou rôznych upozornení. Dôležité je však niečo iné - rovnako ako každé smart hodinky spolupracujú s telefónom a prenášajú z neho notifikácie, môžete ich využiť ako diaľkový ovládač k ďalším inteligentným zariadeniam, spolupracujú s okuliarmi pre virtuálnu realitu Gear VR, dá sa nimi platiť pomocou služby Samsung Pay (len NFC) a jednoduchým poklepaním na displej môžete dokonca ovládať powerpointové prezentácie.

Gear Sport - hodinky pre športovcov.
Gear Sport - hodinky pre športovcov.
Zdroj: Martin Domček

Mykie - domáci kuchynský škriatok

Mykie je v skutočnosti skratka anglického spojenia My Kitchen Elf. Je to predstaviteľ novej triedy zariadení pre inteligentnú domácnosť, osobných asistentov, v tomto prípade určených do kuchyne. Ovláda sa hlasom, počúva vás a vie odpovedať na otázky. Pozná napríklad obsah vašej chladničky, vie, ako dlho by ste mali piecť koláč, aké počasie je vonku a, samozrejme, je prepojený s inteligentnými kuchynskými spotrebičmi, ktoré možno jeho prostredníctvom ovládať.

Mykie - domáci kuchynský škriatok.
Mykie - domáci kuchynský škriatok.
Zdroj: Martin Domček

Extrémny monitor pre hráčov

Model Samsung CHG90, na obrázku, patrí spolu s menším CHG70 k prvým zakriveným HDR QLED monitorom na trhu. Štyridsaťdeväťpalcový model CHG90 má pomer strán 32 : 9 a je momentálne najväčší herný QLED monitor na svete. Navyše má veľmi vysokú zobrazovaciu frekvenciu, 144 Hz. Len pre zaujímavosť - dokáže zobraziť 1,07 miliardy farieb a pozorovací uhol je až 178 stupňov. Ak by ste ho chceli využiť na prácu, v pohode zobrazíte vedľa seba štyri okná bez akýchkoľvek predelov. Cena by sa mala pohybovať mierne pod 1 500 eurami.

Extrémny monitor pre hráčov.
Extrémny monitor pre hráčov.
Zdroj: Martin Domček

Letiskový robot od LG

Volá sa LG Airport Guide robot a už niekoľko týždňov ho testujú v praxi na najväčšom juhokórejskom letisku Incheon. Mierna podoba s robotom R2D2 z Hviezdnych vojen určite nie je náhodná. A čo je vlastne jeho úlohou? Upratuje celé letisko. Pri jeho vývoji uplatnila kórejská spoločnosť svoje skúsenosti s robotickými vysávačmi. Pri upratovaní zvláda rôzne povrchy, dokáže sa vyhnúť prekážkam a orientovať sa v priestore. Existuje aj v ďalšej mutácii - na veľkom displeji so sebou nosí údaje o príletoch a odletoch, dokáže naskenovať vašu letenku a zobraziť vám všetky potrebné informácie pred odletom, navigovať vás k správnemu gatu a, čo je najdôležitejšie, možno s ním komunikovať hlasom.

Letiskový robot od LG.
Letiskový robot od LG.
Zdroj: Martin Domček

Supertelefón: V30 je vlajková loď LG

Mnohí o ňom hovoria ako o najlepšom androidovom telefóne tohto roku. Má obrovský 6-palcový OLED displej s rozlíšením QHD (1 440 x 2 880 obrazových bodov), jeho najväčšou zbraňou je však extrémne výkonný fotoaparát. Ten je dvojitý, jeden má rozlíšenie 16 Mpix a ako prvý v smartfónoch svetelnosť f/1.6, druhý má rozlíšenie 13 Mpix, je širokouhlý a svetelnosť je f/1.9. K tomu treba prirátať optickú stabilizáciu a hybridné ostrenie pomocou lasera a fázového posunu. Využíva špičkový procesor Snapdragon 835, operačná pamäť je 4 GB, používateľská 64 GB, rozšíriteľná pomocou pamäťových kariet. Odomykať sa bude dať aj pomocou snímania tváre a nebude chýbať hlasové ovládanie cez Google Assistant.

Supertelefón: V30 je vlajková loď LG.
Supertelefón: V30 je vlajková loď LG.
Zdroj: Martin Domček