DeX Pad: Z mobilu počítač

Pod názvom DeX Pad sa skrýva dokovacia stanica pripojená k monitoru. Stačí do nej vložiť smartfón Galaxy S9 alebo S9+ (podporuje aj staršie modely Galaxy S8, S8+ a Note8) a môžete ho využívať ako plnohodnotný počítač.

Praktická vec: DeX Pad naozaj prerobí smartfón na plnohodnotný počítač, podporované sú však len niektoré modely.
Praktická vec: DeX Pad naozaj prerobí smartfón na plnohodnotný počítač, podporované sú však len niektoré modely.
Zdroj: Samsung

Pritom displej telefónu môže slúžiť ako touchpad, respektíve polohovacie zariadenie. Samozrejme, k dokovacej stanici možno jednoducho pripojiť myš a plnohodnotnú „veľkú“ klávesnicu. DeX Pad je vybavený dvomi portmi USB-A 2.0, HDMI portom (podpora 4K videa s 30 fps) a USB-C portom na rýchle nabíjanie. Dodáva sa s HDMI káblom, nabíjačkou a dátovým káblom. Keď doň telefón vložíte, bude ho DeX Pad, samozrejme, aj nabíjať. Na Slovensku sa DeX Pad začal predávať minulý mesiac, odporúčaná cena je 99 eur.

Inteligentný blesk

Pracovať s bleskom treba vedieť, dôležité je dokázať ho natočiť tak, aby pri záblesku nevytváral nežiaduce tiene. Blesk Canon Speedlite 470EX-Al to dokáže sám. Ide totiž o prvý blesk na svete s funkciou AI Bounce. Vďaka nej inteligentná automatika sama vypočíta najlepšie možné natočenie hlavy, nastaví ju do optimálnej pozície, využíva na to skúšobný záblesk. V automatickom režime robí korekciu pri každom zábere a hlavou dokáže otáčať až o 180 stupňov doľava alebo doprava a o 120 stupňov nahor.

Poradí si sám: Canon Speedlite 470EX-Al je prvý blesk na svete s technológiou umožňujúcou automatické natočenie jeho hlavy.
Poradí si sám: Canon Speedlite 470EX-Al je prvý blesk na svete s technológiou umožňujúcou automatické natočenie jeho hlavy.
Zdroj: Canon

Vo výbave nechýba ani bezdrôtový optický prijímač, vďaka ktorému možno blesk ovládať až na vzdialenosť 10 metrov. Pokiaľ ide o ohniskové vzdialenosti, blesk si poradí s rozsahom 24 až 105 milimetrov. Smerové číslo (dosah v metroch, pri hodnote citlivosti ISO 100) má 47. Do predaja sa u nás dostáva práve teraz, cena by sa mala pohybovať okolo 450 eur.

Robot na upratovanie kurtov

Robotické vysávače sú už bežnou súčasťou domácností. Pred časom k nim pribudli robotické mopy, roboty na čistenie okien a v záhrade už môžete nechať kosiť robotické kosačky. Ale Tennibot - robot, ktorý sám zberá pri tréningu po kurte tenisové loptičky - je relatívna novinka. Využíva zabudované kamery a umelú inteligenciu na to, aby detegoval všetky loptičky a následne si vyrátal optimálny algoritmus pohybu tak, aby ich dokázal čo najrýchlejšie a najefektívnejšie pozberať. Všetky ich ukladá do vlastného zásobníka, kam sa ich zmestí osemdesiat.

Ovládať sa dá aj pomocou aplikácie (iOS/Android), dokonca možno presne vymedziť, na ktorom kurte alebo jeho časti má loptičky zberať tak, aby nezavadzal hráčom, prípadne ho pomocou nej nasmerovať.

Otrok pre tenistov: Tento robot bude za vás zberať po kurte loptičky, na jedno nabitie to dokáže robiť až 5 hodín.
Otrok pre tenistov: Tento robot bude za vás zberať po kurte loptičky, na jedno nabitie to dokáže robiť až 5 hodín.
Zdroj: TENNIBOT

Tennibot sa po kurte pohybuje rýchlosťou 2,3 km/h, na jedno nabitie (trvá 90 minút) vydrží fungovať 4 až 5 hodín. Do predaja by sa mal dostať začiatkom budúceho roku, jeho cena je predbežne stanovená na tisíc dolárov.

Čistič platní

Vinylové platne sú na vzostupe a s ich rastúcou popularitou sa okolo nich utvára výnosný audiofilský biznis. Atypickým zariadením, ktoré sa snaží milovníkov klasických platní osloviť, je ich automatický čistič, nazvaný Degritter.

Jeho najväčšia výhoda je, že povrch platní čistí bez akýchkoľvek detergentov a chemikálií. Ide totiž o ultrazvukový čistič v hliníkovom tele. Ponúka hneď tri programy čistenia - líšiace sa dĺžkou - a sušenia platní, zvoliť si možno pomocou zabudovaného displeja.

Drahá hračka: Degritter je zaujímavý prístroj, cena je však extrémne prehnaná.
Drahá hračka: Degritter je zaujímavý prístroj, cena je však extrémne prehnaná.
Zdroj: DEGRITTER

Po aktivácii prístroja sa v ňom platňa začne pomaly otáčať, pričom jej spodná časť je vo vodnom kúpeli a pomocou ultrazvuku s frekvenciou 120 kHz sa vytvoria miniatúrne bublinky, ktoré dokonale vyčistia povrch platne bez toho, aby poškodili drážky. Následne sa celá platňa vyčistí pomocou sušiaceho programu. Degritter by sa mal dostať do predaja už tento mesiac, cena však nebude najnižšia - 1 800 eur.

Luxusný reproduktor

Spoločnosť Bang & Olufsen minulý mesiac predstavila svoj nový bluetooth reproduktor s označením Beoplay P6 s 360-stupňovým zvukom. Je z hliníka, kože a je odolný proti prachu a striekajúcej vode. Má kompaktné rozmery (17 x 13 x 7 centimetrov) a váži približne jeden kilogram. Zvuk však má nadštandardný - využíva 3-kanálový digitálny zosilňovač s výkonom 1 x 36 W pre basový reproduktor a 2 x 30 W pre širokopásmové meniče. Úhrnom to značí výkon 215 W.

Beoplay P6: Malý highendový bezdrôtový reproduktor sa môže pochváliť nielen vysokým výkonom, ale aj špičkovou kvalitou zvuku.
Beoplay P6: Malý highendový bezdrôtový reproduktor sa môže pochváliť nielen vysokým výkonom, ale aj špičkovou kvalitou zvuku.

Na vylepšenie zvuku a predĺženie výdrže využíva špeciálne algoritmy Bang & Olufsen, čo v praxi znamená výdrž na jedno nabitie až 16 hodín prehrávania pri strednej hlasitosti. Na nabíjanie využíva USB-C konektor, takže jeho 2 600 mAh batéria sa dá dobiť približne za tri hodiny. Kvôli maximálnemu zjednodušeniu ovládania využíva „OneTouch button“, čo je vlastne multifunkčné tlačidlo, slúžiace na aktiváciu hlasového asistenta, prijímanie hovorov alebo zmenu zvukového profilu. Predaj reproduktora Beoplay P6 práve štartuje, cena by sa mala pohybovať okolo 400 eur.