Tip na článok
Facelift prichádza zvonku len s drobnými zmenami, týkajúca sa nárazníku a svetiel.

Kia predstavila vynovené SUV Sportage. Príde aj ako mild-hybrid a s novým dieslom

Facelift sa dostane do predaja v priebehu tretieho kvartálu tohto roku, vrátane populárnej verzie GT Line.

Sportage je najpredávanejší model Kie v Európe, novinka bola preto očakávaná netrpezlivo, aj keď bolo jasné, že zmeny nebudú zásadné. Zvonku vidno naozaj len decentné úpravy, ktoré auto vzhľadovo dynamizujú a týkajú prepracovaného predného a zadného nárazníku, prerobené sú aj predné a zadné svetlá, hmlovky a disky z ľahkých zliatin budú mať taktiež nový dizajn.

Aj pri interiéri by sme mohli  pri porovnaní s predchodcom hrať hru
Aj pri interiéri by sme mohli pri porovnaní s predchodcom hrať hru "nájdi 10 rozdielov" s veľmi neistým výsledkom. Pozmenený veniec volantu je jasný, rovnako ako ovládače klimatizačných výduchov okolo stredového displeja.
Kia

V kabíne je nový volant a pozmenený združený prístroj, čo sa ale v podstate týka len ventilačných výduchov, nové je aj čierno-sivé dvojfarebné čalúnenie. Modely GT-Line budú v ponuke so sedadlami s dvojfarebnou čierno-sivou kožou alebo čiernou kožou s červenými prvkami, pomerne výrazne prepracované sú na nich aj typické LED-ky v tvare kociek ľadu, po novom horizontálne oddelených ozdobnou lištou. Technologicky sa vylepšil aj infotainmentový systém, na výber bude 7- a 8-palcový dotykový monitor, väčší v bezrámovom prevedení.

Sportage bude mať v ponuke širšiu paletu motorov, vrátane novej 2-litrovej mild-hybridnej vznetovej hnacej sústavy „EcoDynamics+“. Ak vám označenie mild-hybrid nič nehovorí, ide o typ pohonu, pri ktorom elektromotor plní výlučne pomocnú úlohu, auto nie je schopné jazdiť čisto na elektrinu.

Zadné svetlá  aj hmlovky majú odlišnú grafiku, pri hmlovkách sa pomerne výrazne zmenil aj ich tvar, horizontálne usporiadanie nahradilo po novom vertikálne.
Zadné svetlá aj hmlovky majú odlišnú grafiku, pri hmlovkách sa pomerne výrazne zmenil aj ich tvar, horizontálne usporiadanie nahradilo po novom vertikálne.
Kia

EcoDynamics+ pridáva zrýchlenie prostredníctvom 48-voltového akumulátora a predlžuje čas „vypnutia“ spaľovacieho motora v rámci systému štart-stop pomocou nového polohybridného generátora zapaľovania. Okrem toho znižuje emisie CO2 o 4 %. merané v rámci nového Celosvetovo harmonizovaného skúšobného postupu pre ľahké vozidlá (WLTP).

Existujúci 1,7-litrový vznetový motor nahradí nový 1,6-litrový motor CRDi „U3“, čo je „najčistejší“ vznetový motor, aký kedy automobilka vyrobila. Bude mať maximálny výkon 115, resp. 136 koní, pričom silnejšia verzia bude v ponuke aj s pohonom 4x4 a sedemstupňovým dvojspojkovým automatom.

Facelift príde na náš trh už v priebehu leta, ceny budú oznámené pred uvedením.

VIDEO Plus 7 Dní