Priehľadný OLED panel vyzerá ako číra sklenená tabuľa zasadená do dreveného rámu, takže celá inštalácia na pohľad pripomína presklenú skrinku, respektíve vitrínu. Vďaka tomu koncept prirodzene zapadne do ľubovoľného moderného interiéru. Stačí ale stlačiť tlačidlo a vitrína sa zmení na kvalitný displej typu OLED.

Zapnutý a vypnutý - všetka elektronika je skrytá v ráme.
Zapnutý a vypnutý - všetka elektronika je skrytá v ráme.
Zdroj: Panasonic

Priehľadný panel je spoločným dielom spoločností Panasonic a Vitra, vznikol v rámci výskumného projektu oboch firiem, zameraného na to, ako urobiť z najmodernejších audiovizuálnych zariadení nenápadnú súčasť bežného obytného priestoru. Priehľadný OLED je prvým z týchto nápadov, ktorý sa dočkal realizácie.

Na vývoji sa podieľal škandinávsky dizajnér Daniel Rybakken a oddelenie dizajnu Panasonic v japonskom Kjóte. Skrinka s OLED panelom je vyrobená z dreva, kovu a skla. Všetky technické komponenty sa ukrývajú vo vnútri dreveného rámu, ktorý funguje zároveň ako stojan. V ráme sa skrýva tiež svetelný zdroj pre ambientné podsvietenie.

Či sa priehľadný televízor dočká aj sériovej výroby je vec, závisiaca od dopytu, záujem o takéto riešenie teraz spoločnosť prakticky skúma na rôznych výstavách.