Prepracovaný Superb prináša nezvykle mnoho noviniek a technologických premiér. Dve najdôležitejšie – verziu Scout a plug-in hybrid, kombinujúci spaľovací motorom s elektromotorom sme už spomenuli. Noviniek je však viac. Ukazuje ich nasledujúce video:

Po prvýkrát sú ponúkané full LED matrixové svetlomety a premiéru oslavuje aj niekoľko nových asistenčných systémov, napríklad prediktívny tempomat a v ponuke je aj asistent zmeny jazdného pruhu (Side Assist), ktorý je aktívny do vzdialenosti 70 m.

Superb štartuje s cenou už pod hranicou 25-tisíc eur.
Superb štartuje s cenou už pod hranicou 25-tisíc eur.
Zdroj: ŠKODA AUTO

Zvonku zaujme nová maska chladiča a chrómová lišta medzi LED zadnými svetlami, prepracovaný je aj predný nárazník. Pokaľ ide o rozmery, tak dĺžka auta nepatrne vzrástla – o 8 mm, čo znač celkových 4 869 mm. Pro kombíku je to o 6 mm, jeho dĺžka je 4 862 mm. Batožinový priestor má nadštandardných 625 litrov (660 pri kombi).

Modernizovaný SUPERB má  v ponuke dva naftové a tri benzínové motory, ktoré pokrývajú výkonové spektrum od 110 kW (150 k) do 200 kW (272 k).

Štartovacia cena novinky s motorom 1,5 TSI (110 kW) vo výbave Active je  24 870 eur. Na opačnom konci cenového spektra je verzia Laurin & Klement, ktorý začína od 34 260 eur. K dispozícii bude čoskoro aj verzia Scout s pohonom 4x4, tá však v čase písania tohto článku ešte nemala stanovenú cenu. na krátkom vidu si môžete pozrieť, ako Scout vyzerá v reále:

Podobne je na tom s cenou aj plug-in, ktorý príde do predaja zrejme začiatkom budúceho roku, čisto elektrický dojazd bude okolo 55 km. Koľko bude stáť, sa zrejme dozvieme až na prelome rokov.