Nedávno v Číne AeroMobil predstavil najnovší model svojho lietajúceho vozidla, ktoré vyvolalo mimoriadnu pozornosť aj preto, lebo jeho sériová podoba uzrie svetlo sveta už onedlho. Bližšie technické parametre AeroMobilu nájdete v tomto článku:

V bratislavskom hangári už od júna intenzívne prebiehajú práce na novom funkčnom prototype, ktorý sa bude testovať v leteckom režime počas roka 2019.

Na výrobe funkčného prototypu pracujú ľudia z ôsmych štátov.
Na výrobe funkčného prototypu pracujú ľudia z ôsmych štátov.
Zdroj: Aeromobil

Jednotlivé komponenty karosérie sú navrhnuté a vyrobené z vysokopevných ultraľahkých materiálov, ktoré sú počas výroby podľa technických pokynov upravované, vrstvené a impregnované. Prvé z nich budú použité na stavbu chvostových plôch lietajúceho auta.

Takto vyzerá AeroMobil v „cestnom“ režime.
Takto vyzerá AeroMobil v „cestnom“ režime.
Zdroj: Aeromobil

Každá forma komponentu pre prototyp je dôkladne digitálne skenovaná pre overenie rozmerov s technickým návrhom. Celý proces sa ďalej zaznamenáva a kontroluje, aby bol  každý krok v súlade s najvyššími normami a spĺňal požadované technické a kvalitatívne parametre.

Na príprave nového prototypu AeroMobilu určeného pre letové skúšky sa podieľa viac ako 40 ľudí z 8 krajín sveta. Ak všetko pôjde dobre, tak prví zákazníci by mali sériové vozidlá dostať v roku 2020 a 2021. Video pod článkom ukazuje proces výroby niektorých komponentov verzie 4.0 z uhlíkových vlákien: