Značka Mercedes-Benz ukazuje konceptom GLB ďalšie nápady spojené s vozidlom SUV. Auto s dĺžkou 4,6 metra má veľký rázvor (2 829 mm), ktorý je nevyhnutný pre trojradové usporiadanie.

Rovná predná časť s výraznými svetlometmi Multibeam LED rovnako ako krátke previsy vpredu a vzadu a široké terénne pneumatiky na 17-palcových diskoch mu dodávajú pomerne robustný off-roadový vzhľad, aj keď ide v podstate o crossover. Viac o jeho vzhľade napovie video:

V interiéri zaujme tretí rad sedadiel s dvomi samostatnými sedadlami, ktoré možno sklopiť do dna batožinového priestoru. Operadlá druhého radu sedadiel sú rozdelené v pomere 40 : 20 : 40 a možno ich sklopiť tak, aby vznikla rovná ložná plocha.

Takto vyzerá sedenie v druhom a treťom rade.
Takto vyzerá sedenie v druhom a treťom rade.
Zdroj: Daimler AG

Druhý rad sedadiel možno presunúť po dĺžke o 140 mm (90 mm smerom dopredu a 50 mm smerom dozadu), v ôsmich stupňoch sa dá nastaviť aj sklon operadiel. V druhom a treťom rade sedadiel možno celkovo upevniť štyri detské sedačky.

Koncept GLB poháňa štvorvalcový benzínový motor M 260 s dvojspojkovou 8-stupňovou prevodovkou 8G-DCT, maximálny výkon je 165 kW (224 k), maximálny krútiaci moment 350 Nm.

V interiéri nechýba neodmysliteľný
V interiéri nechýba neodmysliteľný"skejtbordový" dvojitý displej.
Zdroj: Daimler AG

Auto využíva pohon 4MATIC s plne variabilným rozdeľovaním krútiaceho momentu. V režimoch Eco a Komfort sa využíva rozdelenie náhonu v pomere 80 : 20 (predná náprava : zadná náprava), v režime Šport je to 70 : 30. V terénnom režime sa spojka pripájania náhonu všetkých kolies používa ako medzinápravá uzávierka diferenciálu, základné rozdelenie je rovnomerné 50:50.

V produkčnej verzii by sa toto auto malo dostať na trh už v druhej polovici tohto roku, ceny zatiaľ známe nie sú.