Tip na článok
Ak sa vám na tomto Chirone niečo nezdá, dívate sa správne. Veľkosť síce sedí, ale naozaj je celé postavené z Lega.

VIDEO: Z milióna lego-kociek postavili Bugatti Chiron v reálnej veľkosti - a naozaj jazdí!

Bugatti a Lego sa spojili a zo stavebnice Legoa Lego Technics postavili auto v skutočnej veľkosti, do ktorého si možno sadnúť a dokonca skutočne jazdí po ceste.

Medzi skutočným Chironom a Lego-Chironom sú však určité menšie rozdiely. Zatiaľčo originálny Chiron má pod kapotou 8-litrový 16-valec s výkonom na hranici 1500 koní a maximálkou elektronicky obmedzenou na 420 km/h, tak Lego-Chiron je na tom s výkonom o niečo horšie.

Dokáže vyvinúť maximálku tesne nad 20-kilometrovou hranicou a má výkon 5,3 koňa. Ale naozaj je celý zo stavebnice Lega! Má však oproti skutočnému Chironu jednu obrovskú výhodu - ho jeden, prípadne dva motory, má ich pre istotu hneď 2 304, ide o motorčeky Lego Power Functions. Auto sa nielen pohybuje, ale odvezie samozrejme aj šoféra a fungujú aj jeho ďalšie súčasti, vrátane svetiel. Ako vyzerá a ako jazdí ukazuje nasledujúce video:

Jeho výroba trvala 13-tisíc hodín, váži 1500 kilogramov a zaujímavé je, že pri nej  nebolo vôbec použité lepidlo - celé auto drží spolu na základe mechanických spojov.

VIDEO Plus 7 Dní