Ľuboš Kamenistý

Ľuboš Kamenistý

šéfredaktor

[email protected]
Kompletný zoznam autorov

Na snímke zľava minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) a predseda vlády Igor Matovič počas tlačovej konferencie vlády o ekonomických opatreniach 29. marca 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Komentáre 25.2. 2021 16:00

Otvorené kostoly nie sú jediný úlet: Kaliňák, Krajniak a Matovič snívajú o ďalších zázrakoch

Niektorí politici sú zjavne poverčiví. Ale vždy len vtedy, keď sa im to hodí.

Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí počas tlačovej konferencie k priebežným výsledkom skríningového testovania 26. januára 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Komentáre 18.2. 2021 16:00

Ukážkový gól do vlastnej bránky: Ľudia umierajú, ale minister Krajčí stráca čas hlúposťami

Môžu medzi sebou viesť akékoľvek žabomyšie vojny a hádzať vinu jeden na druhého, ale realita je neúprosná.

Na snímke sprava minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina), ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí),  minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému: Vláda upravila covid automat, 3. februára 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Dano Veselský
Komentáre 11.2. 2021 16:00

Dokonalé Kocúrkovo! Koalícia si z nás robí bláznov, ale v tomto sa politici úplne prekonávajú

Rozpory členov vládneho zoskupenia sú čoraz hlbšie, a to za sebou majú krátky čas spoločného fungovania. Nie sú schopní dohodnúť si účinný postup proti pandémii.

Peter Pellegrini
Komentáre 4.2. 2021 16:00

Chyby striedajú trapasy! Petrovi Pellegrinimu nejde karta: Známa herečka ho sfúkla pár slovami

Bývalý verný Ficov pobočník zažíva skvelé obdobie.

Pozdrav
Komentáre 28.1. 2021 16:00

Čistky na úradoch a Krajniakova pochybná pomoc: Koalícia ohýba pravidlá a Pellegrini sa smeje

Na papalášske maniere, na to, aká je moc pre politikov opojná a ako v nich vzbudzuje pocit, že práve oni sú vyvolení na to, aby v mene vyššieho záujmu ohýbali overené pravidlá, sme si za Ficových vlád zvykali viac ako dostatočne.

Veronika Remišová
Komentáre 21.1. 2021 16:00

Nezmyselné pravidlo v plošnom očkovaní: Ministerka prejavila názor, dostala studenú sprchu

Už sa zdalo, že ide o nekonečnú sériu rokovaní, ale vo finále všetko klaplo tak, ako malo.

Igor Matovič a Richard Sulík
Komentáre 14.1. 2021 16:00

Môžu sa poďakovať Cibulkovej: To, čo stvára Matovič so Sulíkom, by nezvládli ani Simpsonovci

Kto by čakal, že po sviatkoch sa politici vrátia oddýchnutí, zabudnú na staré nezmyselné spory a skúsia sa vrátiť k tomu, na čo boli zvolení, teda že sa budú venovať problémom, ktoré občanov skutočne trápia, musel v prvých januárových dňoch len neveriacky krútiť hlavou.

Na snímke prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský prichádza na rokovanie Bezpečnostnej rady SR, na ktorej členovia boli informovaní o tom, ako je Slovenská republika pripravená zabezpečiť karanténu obce či regiónu v prípade nákazy koronavírusom, v Bratislave 27. februára 2020. FOTO TASR - Jakub Kotian
Komentáre 7.1. 2021 16:00

Nejasnosti o samovražde Milana Lučanského: Jeden politik už stihol v trápnosti preraziť dno

Pravdepodobne žiadna iná téma nebola na prelome rokov na Slovensku diskutovanejšia ako samovražda bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského.

Na snímke podpredseda vlády SR Štefan Holý počas tlačovej konferencie po skončení 60. rokovania vlády SR 16. decembra 2020 v Bratislave. Od 19. decembra bude na Slovensku zákaz vychádzania. Od tohto dňa sa začne na Slovensku aj tzv. lockdown. FOTO TASR -  Martin Baumann
Komentáre 31.12. 2020 16:00

Korona obrátila náš svet hore nohami: Bizarnosti slovenských politikov ale prekonali všetko!

O uplynulých dvanástich mesiacoch sme mohli mať najrôznejšie predstavy, ale zrejme ani ľudia s tou najbujnejšou fantáziou by jeho priebeh neboli schopní predpovedať.

Na snímke vpravo premiér SR Igor Matovič (OĽaNO) a vľavo minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO
Komentáre 17.12. 2020 16:00

Papalášske maniere, hádky a útoky: Vládna zostava stratila pred lockdownom všetky zábrany

Vianoce najmä ako sviatky šťastia a pokoja chceme iste všetci.

Pilotné testovanie obyvateľov slovenského regiónu Orava pod názvom - Spoločná zodpovednosť na prítomnosť koronavírusu Covid - 19. Na snímke je priebeh testovania v meste Tvrdošín, kde je výskyt ochorenia najrozsiahlejší. Pomocnú ruku priložil aj predseda vlády Slovenskej republiky Igor Matovič.
Komentáre 10.12. 2020 16:00

Najkrajší vianočný darček od Matoviča: Toto konečne ukončí chaos v boji s koronou

Atómovka nevybuchla tak, ako sa čakalo. Teda, presnejšie povedané, ako to predpokladal premiér Matovič. Možné či skôr isté je však to, že celoplošné testovanie nikdy nebolo protipandemickou zbraňou, ktorá by sa dala účinkom porovnávať s explóziou nukleárnej hlavice.

Monika Jankovská a Boris Kollár
Komentáre 3.12. 2020 16:00

Najlepšie rozprávky od Opičky Jankovskej a pacienta Kollára: Zaskočili sestričky aj policajtov

Všetci milovníci kníh na Slovensku, ale najmä tí, ktorí sa radi ponoria do neuveriteľných príbehov, môžu smútiť. Ak by totiž títo dvaja rozprávači začali perly vypúšťať z úst o niečo skôr, mohli by sme si pod rozžiarenými stromčekmi ako darčeky nájsť dve fantastické beletristické diela.

Pre spory, prekáranie a stále sa stupňujúci počet neférových útokov začína mať vládne zoskupenie problémy v riešení akútnych problémov.
Komentáre 26.11. 2020 16:00

Matovič a Sulík sú ako kohúty na smetisku: Kollár odkazom z nemocnice podrazil nohy obom!

Ani tisíce protestujúcich ľudí na námestiach im neotvorili oči a naďalej pokračujú vo vytváraní neistoty. Prečo to robia, sa dá pochopiť len s veľkou dávkou predstavivosti.

Najtrápnejšia pripomienka 17. novembra: Kvôli tomuto môže Pellegrini otvárať šampanské!
Komentáre 19.11. 2020 16:00

Najtrápnejšia pripomienka 17. novembra: Kvôli tomuto môže Pellegrini otvárať šampanské!

Ak sa vám náhodou v práci nebude príliš dariť, občas môže pomôcť aj pocit, že nejde o nič výnimočné.

Norbert Bödör
Komentáre 12.11. 2020 15:30

Elitní policajti ako Bödörovi poskokovia: Je možné, že o tom Fico s Kaliňákom nevedeli?

Ak by ste to videli vo filme alebo čítali v knihe, zrejme by ste si povedali, že by sa to v skutočnosti nikdy nemohlo stať. Z obvinenia vyšetrovateľa v kauze Očistec ide mráz.

Na tlačovke v nedeľu boli jej účastníci v civilnom oblečení, výnimkou bol len minister Krajniak. Prirovnal testovanie k SNP.
Komentáre 5.11. 2020 16:00

Hrdinstvo pred lockdownom: Máločo tak zaváňalo fiaskom ako celoplošné testovanie

Asi máločo tak zaváňalo fiaskom ako práve celoplošné testovanie Slovenska na COVID-19. Obrovská akcia s neistým výsledkom sa však prekvapivo zmenila na víťazstvo Igora Matoviča, aj keď sme pri nej zažili aj momenty, ktoré by sme radšej vidieť nechceli.

NAKA zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Popri tom prehľadala aj jeho služobné auto.
Komentáre 29.10. 2020 16:00

Skončil v base, hoci sa ho zastával: Toto Ficovi nevyšlo a Matovič sa môže usmievať!

Mali dbať na dodržiavanie zákonov. Dozerať na to, aby bolo spravodlivosti učinené zadosť, ale svojmu poslaniu sa nemohli výraznejšie spreneveriť.

Rýchlo test na covid 19.
Komentáre 22.10. 2020 16:00

Plošné testovanie ako v zlom filme: Bude to komédia alebo horor?

Ak by niekto dostal príkaz, odštartujte najväčšiu hromadnú operáciu na Slovensku najzmätočnejšie, ako sa len dá, asi by to nikto nedokázal splniť tak dokonale ako Igor Matovič.

Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí počas brífingu v rámci rokovania Ústredného krízového štábu SR, 11. októbra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Komentáre 15.10. 2020 16:00

Koronavírus útočí a minister Krajčí je ako bábka: V tomto nám už ani Duch Svätý nepomôže!

Načo zahmlievať. Bol to doteraz jeho najlepší a najrozhodnejší prejav, a to bez akejkoľvek irónie. Keď Marek Krajčí hovoril o tom, ako sa stretol s Duchom Svätým, z jeho slov bolo cítiť nefalšované nadšenie, rozhodnosť, ale aj istotu, že tomu, čo hovorí, naozaj sám verí. Rozdiel v porovnaní s jeho prejavmi a so skutkami, ktoré predviedol vo funkcii ministra zdravotníctva, nemôže byť priepastnejší.

Najvyšší ústavní činitelia sa stretli na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej v Prezidentskom paláci aby diskutovali o opatreniach vlády na obdobie Veľkonočných sviatkov. Na snímke Zuzana Čaputová a Igor Matovič.
Komentáre 8.10. 2020 16:00

V jednej veci Čaputová valcuje Matoviča: Už mu to dali pocítiť aj voliči

Keď politici hovoria jasne, ľudia tomu väčšinou rozumejú. Inak si môžu vysvetliť veci rôzne a najmä zneistieť, čo v čase, keď sa na nás rúti druhá vlna koronakrízy, ktorá podľa odborníkov bude silnejšia a nebezpečnejšia ako prvá, nie je nič žiaduce.

Video obsah