Anka Žitná Lučaiová

Anka Žitná Lučaiová

Šéfredaktorka týždenníka PLUS 7 DNÍ

Kompletný zoznam autorov

27.november 1989 na Námestí SNP v Banskej Bystrici
Komentáre 22.11. 2018 16:00

Anka Žitná Lučaiová: Sloboda prejavu aj po prejave

Pre demokraciu na Slovensku a jej vitalitu aj v ďalších rokoch či desaťročiach je dôležité opakovať si jednu vec. Nebyť politických udalostí novembra 1989, nemáme dnes ani demokraciu, ani slobodu prejavu, ani ešte o čosi dôležitejšiu slobodu po prejave.

Prezident SR Andrej Kiska počas tlačovej konferencie v Bratislave 31. júla 2018.
Domov 14.11. 2018 11:00

Polícia u Kiskovcov

V deň, keď súd poslal podnikateľa Bašternáka za mreže, zasahovala NAKA vo firme prezidenta a jeho brata.

Angela Merkelová
Komentáre 8.11. 2018 16:00

Anka Žitná Lučaiová: Keď Angela odchádza i zostáva

Nemecká kancelárka Angela Merkelová oznámila, že na decembrovom zjazde Kresťanskodemokratickej únie (CDU) sa už nebude uchádzať o funkciu predsedníčky strany. Mieni však zostať v kresle kancelárky až do konca funkčného obdobia v roku 2021. Aká je to správa pre Európsku úniu? Pre svet? A pre nás? Dobrá či zlá? A kto ju nahradí? Pôjde o zásadnú zmenu alebo len o mejkap merkelistického profilu? Prečo vôbec odchádza Angela z čela CDU?

Ilustračná foto
Komentáre 25.10. 2018 16:00

Anka Žitná Lučaiová: Ani nie sto rokov

Učebnice dejepisu nám vravia, že štátne útvary najčastejšie vznikajú vojnami a vojnami aj zanikajú. Víťazi si vezmú dobyté územia, obsadia ich a vnútia obyvateľstvu svoju politickú vôľu i kultúru.

Mrcha, z ktorej mrazí: Máme dôkaz o stretnutí Kočnera a Aleny Zs. len tri týždne pred Kuciakovou vraždou!
Komentáre 11.10. 2018 16:00

Anka Žitná Lučaiová: Medové pasce

Na začiatku je to hra, napätie, dobrodružstvo, vzrušujúce očakávanie z nových, často nie bežných, až zakázaných zážitkov. Na konci sa vynorí riadny problém - ak nechceš, aby sa to dozvedela manželka, priateľka, zamestnávateľ a tak ďalej, buď zaplatíš, alebo urobíš, čo ti prikážeme.

Sprisahania
Komentáre 4.10. 2018 16:00

Anka Žitná Lučaiová: Sprisahania

V tejto krajine je sprisahanie s cieľom zotročiť každého muža, ženu a dieťa. Než opustím tento vysoký a vznešený úrad, mám v úmysle toto sprisahanie odhaliť. Tieto slová vyslovil prezident Spojených štátov amerických John F. Kennedy pätnásteho novembra 1963.

Ilustračná foto
Komentáre 27.9. 2018 16:00

Anka Žitná Lučaiová: Procesy s čarodejnicami

Koncom sedemnásteho storočia americké mesto Salem zachvátila masová hystéria, ktorá priviedla mnoho jeho občanov, medzi nimi významné lokálne osobnosti, na popravisko. Bez akéhokoľvek vecného dôkazu o vine. Stačilo obvinenie, obhajoba nemala šancu. Ako sa to mohlo stať? Ako to mohli pripustiť? Komu to prospelo?

Video obsah