Anka Žitná Lučaiová

Anka Žitná Lučaiová

Šéfredaktorka týždenníka PLUS 7 DNÍ

Kompletný zoznam autorov

Karel Čapek
Komentáre 30.8. 2018 16:00

Anka Žitná Lučaiová: Je to pravda, ale...

Znalci pomerov tvrdia, že pokiaľ ide o niektoré všeobecné zvyky a mravy, pravda sa u nás nekladie, takpovediac, na zlaté misky váh. Nechcem tým povedať, že sa u nás nadmieru klame. Klame sa dosť, ale nijako zvlášť geniálne. Ak sa u nás darí lži, je dosť malicherná a nepodarková.

Fanúšikovia Slovana Bratislava sa dostali do konfliktu s rakúskou políciou po príchode do  Viedne na odvetný zápas 3. predkola Európskej Ligy UEFA.
Komentáre 23.8. 2018 16:00

Anka Žitná Lučaiová: Sme národ náckov?

Svoj vzťah k okoliu, k susedom si vytvárame na základe osobných skúseností. Nepotrebujeme na to suché štatistiky z úradných miest. Dôležitejší je prvý dojem z bezprostredného zážitku a ak ho prijmú v širšej komunite, jeho dosah je o to závažnejší. Platí, že prvý dojem na druhýkrát neurobíš a zlé skúsenosti sa viac vryjú do pamäti než dobré. Vznikajú predsudky, stav mysle, keď negatívny postoj k niekomu či niečomu sa už s plynúcim časom príliš nemení, ak vôbec.

Ľudia Alexandra Dubčeka milovali a uznávali.
Komentáre 16.8. 2018 16:00

Anka Žitná Lučaiová: Falošné mýty okupácie

V auguste si pripomíname tri výročia súvisiace s geopolitickým usporiadaním Európy po druhej svetovej vojne: postavenie múra v Berlíne v roku 1961, inváziu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa v roku 1968 a potlačenie demonštrácií domácimi represívnymi silami v ČSSR o rok neskôr, v auguste 1969. Toto výročie sa zvykne cudne prehliadať pre jeho domáci pôvod.

Lídri politických strán SMER – sociálna demokracia, SNS, Most-Híd a #Sieť v utorok 22. marca 2016  podpísali koaličnú dohodu. Stalo sa tak 17 dní po parlamentných voľbách v reprezentačných priestoroch Bratislavského hradu. Na snímke sprava predseda SNS Andrej Danko, predseda Smer-SD Robert Fico, predseda Most-Híd Béla Bugár a šéf strany #Sieť Radoslav Procházka si pripíjajú po podpise koaličnej dohody.
Komentáre 9.8. 2018 16:00

Anka Žitná Lučaiová: Predčasné voľby

Volaní po predčasných voľbách opäť pribúda. Slovensko doteraz zažilo predčasné voľby trikrát. Ani raz nepriniesli čosi, čo by sa ponášalo na účinné antibiotikum, anestetikum, nehovoriac o antidepresívach.

Noční vlci
Komentáre 26.7. 2018 16:00

Anka Žitná Lučaiová: Piata vlčia kolóna

Udalosti uplynulého týždňa ukazujú, že tento rok sa uhorková sezóna nekoná. Okrem iného na Slovensko dorazili ruskí motorkári. Presnejšie, usadila sa tu ich európska pobočka, a tak sa rieši, čo tu robia, prečo to tu robia, s kým sa bratajú.

Junckerovi pomáhali stáť na nohách jeho kolegovia.
Komentáre 19.7. 2018 18:00

Anka Žitná Lučaiová: Od Junckera k Trumpovi a späť

Predseda vlády Peter Pellegrini vítal lídrov Európskej únie úplne opitý. Bol spoločensky unavený do tej miery, že sa to pred kamerami z celého kontinentu nedalo nijako utajiť - pri slávnostnom ceremoniáli sa nekontrolovateľne potácal, hostí plieskal po tvári, búchal im hŕbou dokumentov po hlave, prípadne ich ťahal za kravatu, jednotlivých návštevníkov oslovoval „humornými“ poznámkami.

Video obsah