Henrieta Ďurovová

Henrieta Ďurovová

reportérka

Aktuálne kauzy a reportáže. Za publicistiku niekoľkokrát získala ocenenie Literárneho fondu, sekcie žurnalistiky.

Kompletný zoznam autorov

Dražovský kostolík
Domov 10.9. 2019 9:00

Figeľova nadácia: Za zahalenie kostolíka pokuta tritisíc eur!

Krajský pamiatkový úrad v Nitre ukončil správne konanie voči Nadácii Antona Tunegu. Ešte v máji tohto roka sa vyhľadávaná sakrálna pamiatka, kostol svätého Michala archanjela na skalnatom kopci nad Dražovcami, mestskou časťou Nitry, ocitol obalený v modrej plachte.

Čakanie na spravodlivosť
Domov 21.8. 2019 9:00

Nepotrestaná vražda: Nad troma Nitranmi súd desať rokov nevyniesol rozsudok

Matka mŕtveho Richarda Petríka už začína pochybovať, či sa vrahovia jej syna naozaj dočkajú reálneho trestu. Dôchodkyňa chodí na každé jedno súdne pojednávanie. Desať rokov. Pani Ivone Petríkovej z Nitry nerobí spoločnosť ani advokát, nemôže si to finančne dovoliť a napokon, aj načo? Vždy sa nájde niekto, kto pojednávanie zmarí.

Združenie Storm v teréne
Domov 26.7. 2019 9:00

Novinka: Nádoba na použité striekačky nie je len pre narkomanov

Vlani sa v uliciach Nitry našlo vyše šesťdesiat voľne pohodených ihiel. Združenie Storm, ktoré pracuje s užívateľmi drog, preto nainštalovalo na autobusovej stanici špeciálny kontajner na injekčné striekačky. Nitra je po Trnave len druhým mestom, v ktorom sa takýto kontajner nachádza.

Petr Dostál
Domov 24.7. 2019 9:00

Český škandál: Čaká ich proces s kráľom pedofilov!

Nazýval sám seba kráľom pedofilov a vystupoval pod prezývkou Plyšáček. Najznámejší český pedofil, štyridsaťročný Petr Dostál. Mestský súd v Prahe ho začiatkom tohto roka odsúdil na deväť rokov väzenia, zakázal mu prácu s deťmi a uložil mu aj povinnú sexuologickú liečbu.

Video obsah