Henrieta Ďurovová

Henrieta Ďurovová

reportérka

Aktuálne kauzy a reportáže. Za publicistiku niekoľkokrát získala ocenenie Literárneho fondu, sekcie žurnalistiky.

Kompletný zoznam autorov

Michaela Hefková: Stála za iniciatívou Rozbicyklujme Nitru.
Domov 14.6. 2019 10:00

Špinavá politika? Nitrianska viceprimátorka neočakávane končí!

Novozvolená viceprimátorka Nitry Michaela Hefková pracovala na radnici od tretieho decembra minulého roka. Na rozdiel od iných prekvapila hneď na začiatku, keď sama usúdila, že navrhovaný mesačný plat viceprimátorky sa jej zdal privysoký a sama navrhla jeho zníženie.

Búracie práce bez povolenia.
Domov 28.5. 2019 9:00

Stavebný úrad: Vaše sťažnosti možno končia v šuplíku!

Aké sú vaše skúsenosti so stavebným úradom v meste či v obci, v ktorej žijete? V Nitre, mestskej časti Čermáň, sú vlastníci rodinných domov zúfalí. Ich sused sa totiž rozhodol zbúrať nehnuteľnosť a to napriek tomu, že nemá na tieto práce žiadne povolenie. Ľudia sú bezradní.

Nevhodné známosti: Jeden z obvinených prehovoril, že lustrácie pre nich robil človek z KUFS. Preverila polícia vzťahy medzi obvineným Kuricom a príslušníkmi tohto úradu? Zľava Juraj B., Štefan D. z KUFS a obvinený podvodník Matúš Kuric.
Domov 27.5. 2019 9:00

Pozemková mafia: Nezákonné lustrácie pre vagabundov

Na príslušníkov KUFS padá podozrenie, že pre vagabudov lustrovali osobné údajne vlastníkov. Keď minulý rok polícia zadržala v Nitrianskom kraji skupinu šiestich ľudí a obvinila ich z podvodu s pozemkami, mnohí pochybovali, že sa tento prípad dostane až pred súd. Organizačnou hlavou skupiny bol totiž známy Nitran Roderik Abaffy, ktorý patrí do významnej advokátskej rodiny.

Propaganda?Urobil si Figeľ a spol. pred voľbami do EÚ reklamu?
Domov 22.5. 2019 9:00

Propaganda: Za "modrým" Dražovským kostolíkom stojí Figeľova nadácia

Minulý piatok sa vyhľadávaná sakrálna pamiatka, kostol svätého Michala archanjela na skalnatom kopci nad Dražovcami, mestskou časťou Nitry, ocitol obalený v modrej plachte. Možno pôvodne dobre mienený zámer organizátorov nevyšiel, výzdoba zožala ťažkú kritiku domácich i návštevníkov.

Video obsah