„Kontrolujeme prevádzky, zháňame rúška, pomáhame seniorom, snažíme sa riešiť problémy spôsobené so šírením vírusu. Musíme nájsť financie, aby všetko správne fungovalo potom, ako skončí pandémia,“vymenúva starosta miestnej časti Vrakuňa Martin Kuruc. Nie preto, aby vyzdvihol to, čo teraz ťaží viacero hláv obcí a miest. Aj v ťažkých časoch sa nájdu takí, ktorí dokážu využiť situáciu a iných ľudí vo svoj prospech. Alebo im jednoducho nič nehovorí zodpovednosť a vďačnosť.

Odpadky kade-tade

„Poviem Vám prečo som taký nahnevaný. Napriek všetkému sa našli občania, ktorí kašlú na všetky dobré mravy a životné prostredie a vyhadzujú smeti po celej Vrakuni! Podotýkam, že zberný dvor máme otvorený! Rátali sme s tým, že keď sú ľudia doma, upratujú, robia poriadky, budú potrebovať služby zberného dvora. Nerátali sme však s tým, že ľudia sa budú takto správať!,“ rozhorčil sa pred pár dňami Kuruc na facebookovej stránke starostu MČ Vrakuňa.

Starosta miestnej časti Vrakuňa Martin Kuruc upozornil na neporiadok, ktorý sa objavil po prvých dňoch, keď zostali ľudia doma v izolácii.
Starosta miestnej časti Vrakuňa Martin Kuruc upozornil na neporiadok, ktorý sa objavil po prvých dňoch, keď zostali ľudia doma v izolácii.
Zdroj: Facebook starostu Martina Kuruca

„Možno som naivný, ale naozaj ma to trápi! My musíme po takýchto ľuďoch upratovať a uvedomte si, že nás to stojí mnoho peňazí. Tým pádom ukrojíme financie vyčlenené na opravu ciest, chodníkov, ihrísk, atď...,“ sťažuje sa na nezodpovedných ľudí, ktorí sa prvé dni po zatvorení niektorých prevádzok i pracovísk pustili do jarného upratovania. Na tom by nebolo nič poburujúce, keby vedeli, kam patria odpadky. „Na zbernom dvore sme nainštalovali 24-hodinový kamerový systém a keď bude zaznamenaná takáto osoba, zverejníme jeho fotografiu na nástenke hanby, aby ste vedeli, komu sa môžete poďakovať! Prosím Vás, nevyhadzujte smeti kade-tade po celej Vrakuni, ale doneste to na zberný dvor na Majerskej ulici! Naozaj som sa nasrdil!,“ priznal Kuruc.

Starosta MČ Vrakuňa Martin Kuruc.
Starosta MČ Vrakuňa Martin Kuruc.
Zdroj: Facebook starostu Martina Kuruca

Zneužívajú pomoc

Ľudia dokážu nemilo prekvapiť aj v prijímaní, či skôr zneužívaní, pomoci od iných. Dobrovoľníci, ktorí sú ochotní iným pomôcť s nákupmi, narazili na rôzne prípady arogancie a nevďačnosti.  „Poviem to na rovinu. Niektorí sú leniví ísť do obchodu, aj keď môžu, alebo chcú kúpiť cigarety alebo pivo. Takisto sme sa stretli s prípadom, keď si občan objednal nákup potravín, ale neprevzal si ho na svojej adrese. Ďalej bol prípad, že človek nebol spokojný s typom šunky alebo chlebom, ktorý sme zakúpili. Prosíme Vás, ľudia, ktorí nie ste v naozaj kritickej situácie, nezneužívajte linky pomoci, je to na úkor ľudí, ktorí sú v kritickej situácii, imobilní alebo chorí a túto pomoc naozaj potrebujú,“upozorňuje starosta Vrakune. Tá má spolu s Podunajskými Biskupicami zatiaľ štyroch ľudí nakazených koronavírusom.

Mohlo by vás zaujímať: