„Polícia našla telá niekoľkých obetí, zatiaľ však nie je známa ich totožnosť, čaká sa na výsledky porovnávania DNA,“prezradil zdroj blízky vyšetrovaniu.

Na vraždách sa podieľali viacerí ľudia z gangu Lajosa Sátora. Obeťou svojich bývalých kumpánov sa mal stať aj on sám a jeho pozostatky by mali byť medzi nájdenými obeťami.

Na zavraždení Sátora sa dohodli Kristián K., Lehel H. a Ferenc Z. prezývaný Šrek. Kristián zaobstaral zbraň a tou potom Lehel Sátora zastrelil. Stalo sa to 2. decembra 2010.

Sátor na archívnej snímke s dcérkou Jessi. Dnes je z nej dospelá žena. Foto: archív

Kristián spolu so Šrekom zaobstarali aj báger, ktorým telo zastreleného bosa mafie zakopali na pozemku Lehela H. Svedkovia pre týždenník PLUS 7 DNÍ už v roku 2011 tvrdili, že na tomto pozemku v Čótfe pri Dunajskej Strede je zakopaných viac tiel.

Polícia tento týždeň vykopávala obete na viacerých miestach. Prehľadali už spomínané mafiánske pohrebisko na pozemku podnikateľa Lehela H. v Čótfe, kde sa pred niekoľkými rokmi našli aj telá zavraždených bratov Csabu a Szilárda Raiszovcov.

Lehel H. je podľa informácií týždenníka PLUS 7 DNÍ jedným z kľúčových svedkov. Špecialisti prehľadávali aj pozemok pri rodinnom dome jedného z podozrivých, Ferenca Z. alias Šreka v obci Číčov v komárňanskom okrese.

Na jar v roku 2011, kedy polícia vykopala telá bratov Raiszovcov, sa Lehel, Kristián a Šrek zľakli. Sátorovu mŕtvolu vykopali a mali ju preniesť a zahrabať na pozemku rodinného domu v Číčove. Podľa informácií PLUS 7 DNÍ sa však pri policajnej akcii v Číčove nič nenašlo.

„Vraždy boli prevedené veľmi brutálnym spôsobom. Bratislavské “sýkorky” z mafiánskej skupiny Sýkorovcov boli popri týchto ľuďoch iba slabí učni,“ skonštatoval náš zdroj.

Pozrite si výpoveď susedov podozrivého Ferenca Z.:

Jednému z právnych zástupcov údajne pri výpovedi, v ktorej sa detailne rozoberal spôsob, ako sa v mlynčeku pomlelo telo jednej z obetí, prišlo nevoľno.

Súbežne s hľadaním pozostatkov obetí v Číčove prebiehala ďalšia policajná akcia aj v Dunajskej Strede. Aj pri nej polícia zadržala niekoľko ľudí a mali sa nájsť ďalšie dve obete z radov takzvaných bielych koní, ktorí mali figurovať v obchodoch s cigaretami z čiernej výrobne. S podsvetím mal spolupracovať aj vysokopostavený policajný dôstojník, ktorý vynášal informácie o vyšetrovaní.

Ďalšie detaily o vraždách a páchateľoch si prečítajte v budúcom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.