Ako ďalej uviedol, jeho klienta prepustili krátko popoludní z ústavu v Ilave. Advokát dodal, že vo veci boli vypočutí všetci svedkovia. Zároveň ocenil krok prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), že k prepusteniu došlo ešte pred uplynutím lehoty väzby. Tá sa končila Davidovi Lindtnerovi a spoluobvinenému podnikateľovi Zoroslavovi Kollárovi 28. mája. Na prepustenie Davida Lindtnera upozornila TV Markíza.

Zoroslava Kollára rovnako vo štvrtok prepustili na slobodu z väzby z ústavu v Banskej Bystrici. Podľa portálu TV JOJ noviny.sk ho vzápätí po prepustení zadržali a aktuálne s ním prebieha výsluch na Prezídiu Policajného zboru v Bratislave.

"Obvinený Zoroslav Kollár a obvinený David Lindtner boli dnes príkazom dozorujúceho prokurátora ÚŠP prepustení z väzby na slobodu, berúc do úvahy aj ostatné právoplatné rozhodnutia súdov o ich väzbe, ako aj s poukazom na zákonné podmienky lehoty trvania väzby v prípravnom konaní podľa Trestného poriadku," povedal pre TASR hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Davida Lindtnera, Zoroslava Kollára a bývalú podpredsedníčku NS SR Jarmilu Urbanovú zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) 28. októbra 2020 v rámci akcie Víchrica. Jarmila Urbancová a David Lindtner sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku. Zoroslava Kollára obvinili zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. O ich väzbe postupne rozhodovali ŠTS a NS SR.

Zoroslav Kollár od marca čelí aj obvineniu z toho, že poskytol bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému a exnámestníkovi SIS úplatok, aby ho nesledovali. Najnovšie mu pribudlo obvinenie v ďalšej korupčnej kauze. Spolu s podnikateľom Tomášom R. mal Zoroslav Kollár údajne podplácať bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta M. v prípade ilegálnej výroby cigariet.