Ako avizuje generálny riaditeľ Ľuboš Machaj, vianočné sviatky na RTVS budú mixom tradičnej klasiky a premiérových diel. Samozrejme, neboli by to tie pravé Vianoce, ak by chýbali staršie kultové rozprávky. „Veľmi sa teším, pretože máme pripravené novinky aj osvedčenú klasiku. Podarilo sa nám získať film Tri oriešky pre Popolušku, čo je taký vianočný klenot," nadchýna sa Machaj, ktorý vzápätí vysvetľuje prečo. „Hovorí sa, že kto má licenciu na vysielanie, tak vyhral, lebo o „Popelku“ je veľký divácky záujem," Rozprávkový film s Libušou Šafránkovou mal premiéru ešte v roku 1973 a na jednotke pôjde na Štedrý večer 24. decembra.

Filozofia a fantasy 

Okrem klasických diel vsadili v telerozhlase aj na novú domácu produkciu. A takou je aj film Kôň od režiséra Martina Šulíka. Je to príbeh učiteľa Jána, ktorý si pred Vianocami donesie domov živého koňa. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nebýval v paneláku na druhom poschodí. „Je to taký jeho typický, úsmevný, ale trošku aj filozofický príbeh," okomentoval šéf RTVS. Dopĺňa, že ďalším tahákom z domácej kuchyne v programe bude premiéra rozprávky Zakliata jaskyňa od režisérky Mariany Čengel Solčanskej. „Bola úspešná v kinách, ale myslím si, že všetci sa môžu tešiť na naozaj zaujímavý a pekný príbeh pre malých aj veľkých. Navyše je veľmi atraktívne spracovaný."  Vo filme, ktorý je kombináciou rodinného a fantasy žánru, si zahrala napríklad Táňa Pauhofová či Marko Igonda.

Nielen samotný program, ale aj celkový vizuál televíznej sekcie RTVS sa už prezliekol do sviatočných farieb. „Podarilo sa nám už dokončiť vianočné zdravice a diváci ich už môžu vidieť v televíznom vysielaní. Osobnosti RTVS budú od teraz až do konca sviatkov sprostredkovávať pozitívnu náladu a emóciu smerom k poslucháčom a divákom," pochvaľuje si Machaj. Zároveň zdôrazňuje, že mysleli nielen na divákov, ale aj na poslucháčov. „Slovenský rozhlas takisto pripravuje veľa kvalitného programu ako napríklad rozhovory so športovými osobnosťami ako je Petra Vlhová, s umeleckými osobnosťami, ale v éteri priblížime aj folklórne zvyky a tradície. Takže naozaj si môžu diváci a poslucháči vybrať z bohatej ponuky," uzavrel.