Tip na článok
Peter Muránsky: Vypiť si tri whisky a ísť hlasovať je podľa neho v poriadku.

Ako hlasoval Muránsky o návrhu zákona postihujúcom opitých poslancov?

Poslanec za KDH Peter Muránsky nemá problémy hlasovať v parlamente podgurážený.

Poslanec za KDH Peter Muránsky, ktorý je aj banskobystrickým šéfom strany, si v rámci výkonu svojho dobre plateného poslaneckého mandátu odbehol do baru a posilnil sa niekoľkými pohárikmi whisky.

Kefas, ako Muránskeho jeho kolegovia prezývajú, nemal problém s alkoholom po prvý raz. Napríklad pred desiatimi rokmi sa pod obraz boží spil v jednom z bystrických barov. A krátko pred pádom vlády Ivety Radičovej vyhlásil, že lepším premiérom by bol Ivan Mikloš. Viacerí jeho kolegovia zvažovali, či by také niečo mohol povedať triezvy človek.

Dve alebo tri whisky

Pred pár dňami Muránsky uprednostnil bar pred rokovaním parlamentu. Keď si všimol záujem novinárov z Plus JEDEN DEŇ, usúdil, že je na čase prestať, a vybral sa do rokovacej sály. Tam najprv zíval, potom si podriemal, pohľadal čosi v nose a následne hlasoval.

Najprv síce zatĺkal, že by pil alkohol, neskôr sa však priznal. „Whisky, normálne som pil whisky. Dve alebo tri whisky? Vy si myslíte, že je to niečo zlé?“ položil si pán poslanec rečnícku otázku.

Zásadoví

Len pár dní predtým sa šéf poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský vyrútil na kolegu z SaS Martina Poliačika, ktorý v rámci diskusie o liberalizácii mäkkých drog vydával kúsok čokolády za hašiš. „Znevážili ste posvätné miesto parlamentu, prekročili ste všetky medze,“ rozčuľoval sa Hrušovský.

Tentoraz si teda zavolal na koberec vlastného kolegu a tvrdil, že sa doňho riadne obul. „Som proti tomu, aby sa poslanci parlamentu správali takýmto spôsobom. Ja som to povedal aj v poslaneckom klube za prítomnosti môjho kolegu, ktorý sa za svoje konanie ospravedlnil. Požiadal som ho, aby sa v budúcnosti podobné veci neopakovali,“ povedal nám Hrušovský.

Čítajte viac:

Peter Muránsky šokoval poslancov: Dal si tri whisky a šiel hlasovať!

Dva mesiace pred Muránskeho popíjaním sa jeho kolega z KDH Alojz Přidal ostro postavil proti návrhu poslanca za Obyčajných ľudí Branislava Škripeka, ktorého inšpirovalo nezrozumiteľné vystúpenie smeráka Jána Senka. Škripek požadoval, aby mohol byť viditeľne opitý poslanec vykázaný z pléna a podrobil sa dychovej skúške.

„V Národnej rade ste jeden rok. Prosím, uveďte mi tu teraz dvoch, troch, štyroch poslancov, ktorí v tejto sále boli zjavne pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok. Ja som tu nič také nevidel,“ sfúkol koncom marca v parlamente Škripeka politický harcovník Přidal.

Zaujímalo nás preto, ako Přidal vníma popíjanie svojho straníckeho kolegu pred hlasovaním v parlamente. „Ja neviem, čo mám na toto povedať. Každý je strojcom svojho šťastia. To je všetko,“ komentoval nám háklivú udalosť zjavne zaskočený Přidal. Asi nikoho neprekvapí, že pri hlasovaní o návrhu zákona postihujúcom zjavne opitých poslancov bol pán Muránsky proti.

Pozrite si Muránskeho alkoholickú selanku v parlamente

VIDEO Plus 7 Dní