Ako tá koalícia vôbec funguje? Igor Matovič opäť raz zaútočil na koaličného partnera Richarda Sulíka, ktorému vyčíta nielen nenakúpenie rýchlotestov, ale aj neúčasť na vláde. Krátko po obede napísal ďalší status na facebook, kde si vzal Sulíka na paškál. „Toto je už vrchol,“ začína status, akoby sa  učil písať v bulvárnych denníkoch Matovič. Opisuje, že ešte v polovičke novembra rozhodol ústredný krízový štáb o troch kolách plošného testovania pred Vianocami.

Igor Matovič: Na Sulíka zaútočil opäť cez facebook.
Zdroj: TASR

O podozrivej súťaži

„Následne vláda poverila ministra hospodárstva, aby urýchlene nakúpil potrebné testy. Nasledovala spŕška výhovoriek, ako to on urýchlene urobiť nemôže ... až prebehla prečudesná a podozrivá “súťaž” ... až nakoniec nakúpil testy bez akejkoľvek súťaže priamo od jednej firmy, čo od začiatku tvrdošijne tvrdil, že sa nedá. Po predlhých 7 týždňoch (!) dnes konečne príde prvých 16% z pôvodne objednaných testov, respektíve 32% z upravenej objednávky,“ píše šokujúco premiér. A dodáva, že je to hanba a zlyhanie, ktorých dôsledkom sú tisícky mŕtvych.

Na háku v Dubaji?

„Ale pán minister to má totálne na háku a nie je prítomný už na štvrtom zasadnutí vlády od 16. decembra v rade,“ útočí na Sulíka. A naznačuje, že kým riaditeľ nemocnice v Nitre Milan Dubaj vedie zúfalých zdravotníkov, ktorí z posledných síl zachraňujú zbytočne nakazených ľudí, Sulík si oddychuje v Dubaji.

RICHARD SULÍK: Podľa jeho hovorkyne v Dubaji nie je.
Zdroj: EMIL VAŠKO

„Minister Sulík nie je v Dubaji,“ vyvracia to jeho hovorkyňa Katarína Matejková. A na margo neúčastí ministra na vláde hovorí o tom, že išlo aj o technické problémy s pripojením, ktoré sa snažili riešiť s Úradom vlády. Čo sa týka včerajšieho rokovania, z toho sa Sulík ospravedlnil a ostatným ministrom tlmočil svoj názor, že je za sprísnenie opatrení v Nitre.  K tvrdeniam ohľadom nákupu testov sa predseda SaS vyjadrí zajtra na tlačovej konferencii.