Prvýkrát verejne prehovorili! Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku sa začal proces v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Je ostro sledovaný nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Na jeho začiatku slovo dostali obžalovaní - Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Marian Kočner a Alena Zsuzsová.

 

Najsilnejšie boli výpovede rodinných príslušníkov brutálne zabitej dvojice. Po tom, ako pred senátom prehovorila Zlatica Kušnírová či Jozef Kuciak, nezostalo v pojednávacej miestnosti oko suché. Samozrejme, až na to Kočnerovo, ktorý sa síce stále snaží tváriť sebavedomo, ale presvedčivý už príliš nie je. Slzy si však utierala jeho volavka Zsuzsová. Vytiahla si vreckovku, zakrývala ústa, potom oči a napokon už skrivenú červenú tvár a slzy otŕčala celkom bez hanby. Spúšťačom divadielka  bola poznámka  matky Martiny Kušnírovej na Zsuzsovej podráženú poznámku, či vie, čo je prezumpcia neviny. Pani Kušnírová  ostro odvetila: „Všetko je v spise. Preto sme tu, aby sme to dosvedčili. Keby sa to nestalo, obe by sme boli doma, vy pri svojej dcére, ja pri svojej!“

Smokliaca Zsuzsová si potichu vyžiadala lieky a pracovníčka justičnej stráže jej priniesla krabičku magnézia.  

FOTO Zsuzsovej a spol. z megaprocesu v GALÉRII >>

 

Prečo bratranci vraždili?

Ako teda prebiehali prvé dni ostro sledovaného procesu? Bývalý vojak Miroslav Marček sa priznal, že vraždil. Jeho bratranec, bývalý policajt Tomáš Szabó zahmlieva, ako sa len dá. Nepopiera, že do Veľkej Mače Marčeka viezol, ale ten vraj mal za úlohu novinára Kuciaka len „prefackať“. Marček zase hovorí, že objednávka znela bez pochýb na Kuciakovu smrť. Pôvodne mali mladíka uniesť a až potom zabiť, aby sa jeho telo nenašlo.

Práve Szabó zamietol únos ako neuskutočniteľný. Podľa neho bolo oveľa jednoduchšie Kuciaka rovno zabiť a nechať tak.

Ponuka za tento „kšeft“ bola štyridsaťtisíc eur. Obaja obžalovaní sa na túto sumu ulakomili nie preto, že by boli vo finančnej núdzi či mali dlhy, alebo mali iné problémy. Ako povedal Marček, predtým pracovali na lodi, kde zarobili „celkom slušne“.  Lenže podľa Marčeka večne sa plaviť na nejakých lodiach „nie je bohviečo“.

Prípravu vraždy vo Veľkej Mači bratranci neodflákli. Vražednú zbraň dôkladne upravili a potom s ňou vystrelili „hádam aj tridsaťkrát“, len aby sa uistili, že trafí cieľ. Podľa Szabóa dobre vedeli, že ide o novinára.

Krstný otec

Na súde Alena Zsuzsová rozprávala, že s Marianom Kočnerom sa spoznali v roku 2012. Najprv spolu flirtovali, vzťah pokračoval takým rozkošným prekáraním, že kto z koho, ale potom Kočner pochopil, že Zsuzsová nie je žiadna zlatokopka, ale úbohá chorá žena, ktorá sa musí starať o dieťa. Stali sa z nich veľmi dobrí kamaráti.

Peniaze jej Kočner nikdy nedával. To naozaj nie. Prispieval len na lepší život jej dcéry, tej platil  aj dovolenky. Za dobré vysvedčenie, na narodeniny.  Zsuzsová šla na exotické dovolenky len ako doprovod  dievčaťa. Nie kvôli sebe!

Tridsaťtisíc eur, z ktorých podstatnú časť odovzdala po zaktnutí  polícii,  síce pochádzali od Kočnera, ale tiež  boli určené pre  jej dcéru. Keby sa niečo stalo Zsuzsovej alebo Kočnerovi, aby dievča netrelo biedu. Kočner je vraj jej krstný otec. 

FOTO Zsuzsovej a spol. z megaprocesu v GALÉRII >>

 

 

Mohlo by vás zaujímať: