Päť mladých ľudí zomrelo, ďalší sú v nemocnici zranení. Jeden z nich stále bojuje o život. To je bilancia nedeľnej dopravnej nehody v bratislavskom Starom meste.

Auto, ktoré šoféroval športový funkcionár Dušan Dědeček (60) vletelo krátko po desiatej hodine večer vo vyše stokilometrovej rýchlosti na zastávku autobusu Zochova. Tá býva o tomto čase žiaľ plná mladých študentov, ktorí sa vracajú na internáty. Je totiž prestupným miestom zo železničnej stanice na autobusy do Mlynskej doliny.

Ožratý a drzý

Aj v nedeľu večer na nej čakalo asi 40 ľudí, keď Dědečkova nová silná Škoda SuperB nevybrala zákrutu a v obrovskej rýchlosti ľudí na zástavke doslova zmietla.

Keď vodiča muži zákona a záchranári z auta vytiahli, správal sa k nim podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana agresívne. Nečudo, namerali mu totiž 1,6 promile alkoholu v dychu.

Po vytriezvení si uvedomil, čo urobil

Dědečka mohli preto muži zákona vypočuť až na ďalší deň, po tom, čo vytriezvel. A vtedy sa jeho správanie zásadne zmenilo. Podľa portálu Z regiónu si dokonca pred vyšetrovateľov kľakol a prosil ich o zbraň. "Dookola len prosil, aby ho zabili alebo že on sa zabije sám,” prezradil portálu ich zdroj.

Hrozí mu doživotie

To, že si športový funkcionár sadol do auta pod vplyvom alkoholu a potom vo vysokej rýchlosti extrémne riskoval, čo vyvrcholilo smrťou piatich a zraneniami niekoľkých ďalších ľudí, vyhodnotili vyšetrovatelia veľmi prísne. Obvinili ho totiž zo všeobecného ohrozenia, za čo by mu mohol hroziť trest 20 až 25 rokov alebo doživotie.

Cestný pirát?

Podľa našich zdrojov mal mať na polícii Dědeček až 17 záznamov súvisiacich s jazdením. Jednalo sa vraj o prekročenie rýchlosti aj parkovanie.