Aj keď Zuzana Čaputová sľubuje zmeny, niektoré tradície predsa len dodržiava. Je ňou napríklad prvá zahraničná cesta, ktorá ako inak putovala do susednej krajiny, Českej republiky.

Prvá slovenská prezidentka sa počas návštevy stretla s hlavou štátu Česka, Milošom Zemanom, s ktorým absolvuje aj spoločný, slávnostný obed. Následne ju čaká tlačová konferencia s predsedom parlamentu Českej republiky a predsedom poslaneckej snemovne. Pri hradných bránach ju však nebude očakávať premiér Českej republiky, Andrej Babiš, nakoľko sa momentálne nachádza na zasadnutí Európskej rady.

Prekvapenie po Česky

Okrem iného sa stretne aj s obyvateľmi Českej republiky, ktorí pri jej príchode z plných pľúc kričali: „Nech žije Slovensko.“ 

Zeman ma pre ňu pripravený aj darček, ide však o prekvapenie.  Podľa odborníka sa väčšinou dáva dar, ktorý reprezentuje krajinu. Trebárs české sklo, kompletnú sadu nahrávok s hudbou českých klasikov alebo šperk z českého granátu.

Čaká ju aj milé prekvapenie, slovenská prezidentka sa môže tešiť na koncert, ktorý pre ňu pripravili jej priaznivci. Vystúpia napríklad Dán Barta, Katarzia, Dorota Nvotová.

Zuzana Čaputová s Milošom Zemanom na jej prvej návšteve v Prahe.
Zuzana Čaputová s Milošom Zemanom na jej prvej návšteve v Prahe.
Zdroj: Martin Baumann