Marian Kočner obžalovaný z falšovania zmeniek TV Markíza vypovedá pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Ústave na výkon väzby (ÚVV) Bratislava. Rozhodol sa tak nevyužiť svoje právo nevypovedať. Tak ako Pavol R., aj Marian K. začal vysvetľovaním kauzy Gamatex, ktorá mala viesť k podpisu údajných zmeniek.

Ten mal Pavlovi R. pomôcť získať licenciu pre Markízu, za čo mal dostať odmenu, čo Pavol R. údajne nedodržal. "Pohanka vyvinul právnu aktivitu, aby sa domohol plnenia zmluvy,"uviedol Marian K. s tým, že nebol úspešný. Podľa jeho slov sa to nepáčilo spoločníčke Pavla R. Sylvii Volzovej, ktorá chcela, aby sa splatila aspoň zmluvná pokuta.

Marian K. mal následne spísať s Pohankom zmluvu o odstúpení pohľadávky za jednu korunu, čo bolo zdôvodnil tým, že sa dopredu nevedelo, koľko z pohľadávky sa vymôže. Pohanka mal podľa Mariana K. dostať 30 percent.

Niekdajšia členka Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie Anna Hausknotzová, naopak, v júli vypovedala, že Marian K. získal pohľadávku násilím. "Ľahko sa vám podpisuje, keď máte pištoľ pri hlave," uviedla vtedy Hausknotzová údajné slová Pohanku.

"Nie je pravda, že Pohanka podpísal zmluvu pod nejakým nátlakom," reagoval Marian K. O tom má podľa neho svedčiť fakt, že s nimi prišiel do Markízy, keď ju prišli obsadiť. Tvrdí tiež, že mu za televíziu napokon vyplatil 16 miliónov korún.

"Nie je pravda, že sme prišli do Markízy ozbrojení a ohrozovali niekoho," vypovedal Kočner. Podľa svojich slov prišiel do Záhorskej Bystrice s Pohankom, Štefanom A. a zavraždeným mafiánom Petrom Čongrádym. Následne Marian K. zistil, že zamestnanci televízie sa nepostavili na ich stranu, ako to predpokladala Volzová, ktorú vymenovali za generálnu riaditeľku.

"Vzhľadom na to, že sme boli valným zhromaždením vymenovaní za konateľov Slovenskej televíznej spoločnosti, sme sa ujali svojich právomocí a požiadali pána R., aby odišiel z televízie, lebo tu nemá čo hľadať," doplnil Marian K. "Čo to znamená?,"mal sa opýtať Pavol R. "To znamená, že v Markíze už nič nemáš", odpovedal Marian K.

Marian K. je obžalovaný spolu s Pavlom R., že sfalšovali zmenky TV Markíza a následne marili spravodlivosť. Štefan A. je obvinený z toho istého skutku, avšak odčlenený na Volzovej. Marian K. je obvinený z objednávky vraždy Jána Kuciaka.