Podľa dobre informovaných zdrojov portálu Aktuality.sk má mať pozitívny test na koronavírus aj premiér Igor Matovič (OĽaNO). 

Včera sa pritom koaličná rada mimoriadne stretla u predsedu Národnej rady Borisa Kollára (Sme rodina) doma. Kollár sa zotavuje z autonehody. Strenutie bolo bez Richarda Sulíka (SaS), dišputovať sa totiž malo o urovnaní sporu medzi ním a premiérom, ten vyzval Sulíka, aby odstúpil z postu ministra hospodárstva.

Aj zatiaľ posledný status premiéra sa týka koronavírus. Pandémia podľa neho triedi ľudí do dvoch tried: „ Jedni posudzujemu pandémiu podľa počtu chorých a mŕtvych ... a druhí podľa počtu zavretých barov. Prvým sa druhí javia ako cynickí a neľudskí sociopati... a druhí prvých považujú za hlúpučké a trápnučké citlivky. Nuž, život je otázkou priorít a my sme pri ich výbere našťastie úplne slobodní.“

Cez víkend mal pozitívny test na COVID-19 minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO). V karanténe je i minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO), pozitívne testovaný bol totiž jeho vodič.

 

Koronavírus aktuálne majú aj predseda a podpredsada Hlasu Peter Pellegrini a Erik Tomáš. Predtým boli pozitvíne testovaní viacerí kotlebovci.