Najvyšší súd rozhodol naopak s riaditeľom spomínanej spoločnosti, s Martinom Andrejčákom a prepustil aj príslušníka národnej protikorupčnej jednotky patriacej NAKA Jána Maja. Stíhajú ich na slobode. Michal Kováč je vo väzbe rovnako ako policajt Martin Samuel. Prokurátor namietol, že existuje riziko a pochybnosť, že by mohli dvaja na slobode stíhaní policajti za úplatkárstvo ovplyvňovať svedkov, súd to však vylúčil. K prípadu sa ani jeden prepustený nevyjadril. Možno sudcu obmäkčil Andrejčákov prísľub, že sa bude zdržiavať v mieste bydliska a na každé nadchádzajúce pojednávanie sa dostaví. Mužov stíhajú za korupciu práve v kauze skládky v Podunajských Biskupiciach, o ktorej sme informovali verejnosť ako prví.

Úradný dokument hovorí jasne. Skládka v Podunajských Biskupiciach je nelegálna. Napriek tomu na ňu každý deň pribúdajú tony odpadu. Každý, kto sa ocitne pred skládkou v Podunajských Biskupiciach na Lieskovskej ceste, ostane zhnusený. V prvej chvíli si povie iba fuj! Po pol minúte ho z hnilobného zápachu napne a po minúte už je každému jasné, že kyslý smrad z vlasov a pokožky zmyje len antiseptickým gélom. Firma Vassal EKO na čele s konateľom Michalom Kováčom, ktorá je za obrovský kopec odpadu zodpovedná, tvrdí, že čuch všetkých mätie. Komunálny odpad nezváža. Poctivo tam triedi. S mestskou spoločnosťou Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) podľa jej slov nikdy pochybné kšefty nerobila. Spravodlivo všetko vysúťažila.

Spoločná dovolenka Michala Kováča zo súkromnej firmy Vassal EKO, šéfa mestskej spoločnosti OLO Branislava Cimermana a environpolicajta Martina Samuela, ktorý by mal podobné skládky riešiť, nie je po­dľa týchto účastníkov nič zvláštne. Aj keď sa všetci venujú odpadu, konflikt záujmov v tom nevidia, lebo každý si platil dovolenku sám. Pracovné záležitosti podľa Kováča nerozoberali.