Životy najmenej dvanástich ľudí a množstvo ťažko zranených si vyžiadala dopravná nehoda autobusu a nákladného auta v Nitrianskom okrese. Zranených previezli do okolitých nemocníc, niektorí sú v ťažkom stave.

Ministerka vnútra Denisa Saková popoludní na brífingu opísala aj pravdepodobný priebeh nehody. Nákladiak zrejme preťažený štrkom a kamením smeroval na Nitru. Keď schádzal dolu kopcom, rozkýval sa, pričom oprotiidúci autobus sa mu snažil vyhnúť. Následne sa prevrátil do priekopy.

Vo štvrtok doobeda sa stretne vláda na mimoriadnom rokovaní, na programe bude návrh na vyhlásenie piatkového štátneho smútku. Potvrdil to premiér Peter Pellegrini, ktorý v stredu večer navštívil miesto nehody. Prezidentka Zuzana Čaputová ako aj viacerí predstavitelia okolitých štátov vyjadrili  pozostalým sústrasť.

Prvotné informácie o tragickej nehode, ktoré zverejnila polícia na sociálnej sieti, hovorili o štyroch obetiach a desiatich zranených. Žiaľ, počet obetí sa vyšplhalo na oveľa vvyššie číslo. "Počet zranených a usmrtených osôb sa bude pravdepodobne zvyšovať," informovalo po nehode Prezídium Hasičského a záchranného zboru na Facebooku. Nehoda sa stala na zlatomoraveckej ceste pri Malante. Autobus sa tu zrazil s kamiónom. Ten skončil prevrátený v priekope.

Zlatomoravecká cesta mala prívlastok cesta smrti. Po otvorení R1 Pribina v roku 2011 sa však situácia zlepšila, pretože sa veľká časť dopravy smerovala tam.

Viac FOTO z nehody nájdete v GALÉRII>>