Tip na článok

Ale, ale, aký prsteň to svieti na ruke Ficovej poradkyne?

Toľko medializovaná kráska po boku premiéra Roberta Fica nosí na ľavej ruke zaujímavý prsteň. Hlavná štátna radkyňa Mária Trošková (28) je už - ako hovorievali naše matere - vo veku starej dievky. Má teda najvyšší čas na svadobné zásnuby. Preto sme oslovili zlatníka, aby nám povedal, čo za prsteň sa to leskne na jej prostredníku.

Galéria k článku (13 fotografií )
Mária Trošková kedysi pózovala pre pánsky magazín.
Hlavná štátna radkyňa z Úradu vlády Mária Trošková je tvárou webovej stránky zameranej na predaj šperkov.
Trošková pred niekoľkými rokmi nafotila pikantné zábery pre časopis Brejk.

Modlí sa?

Ako sme zistili, nie je to snubný prsteň - hoci už vek na to má - ale prekvapivo takzvaný ružencový prsteň. Prsteň, ktorý je symbolom kresťanstva, je vlastne menšou verziou ruženca a slúži ako pomôcka pri modlitbách. Nuž, podľa jej minulosti, keď ešte fotila „hanbaté“ fotky - pôsobí skôr ako pekná divoška a nie ako dievča, ktoré by trávilo čas pri modlitbách na kolenách.

„Z toho, čo vidím, sa zdá, že ide o tzv. ružencový prsteň. Ak predpokladáme, že ide o biele zlato, cena by sa pohybovala od zhruba sto po niekoľko stovák eur. Závisí to od váhy prsteňa a predajcu. Nie je možné zodpovedne povedať viac,“ odhadoval hodnotu šperku bratislavský zlatník. Podľa neho, ak by bol prsteň kupovaný u nejakého imidžového predajcu, cena by ešte mohla byť vyššia.

Viac o šperkoch Márie Troškovej sa dočítate v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní