Tip na článok

Američania sa opičia po Flašíkovi. Ukradli mu nápad

Fedor Flašík (59) už prerazil aj do Ameriky. Aspoň teda jeho kreatívne nápady. Neobľúbenosť nového amerického prezidenta Donalda Trumpa zobrazujú aj hodiny, ktoré mu odpočítavajú čas do ďalšej prezidentskej inaugurácie. Pripomína vám to niečo?

Galéria k článku (20 fotografií )
Fedor Flašík: Odpočítaval čas exprezidentovi Michalovi Kováčovi.
Fedor Flašík: Zarobil na kampani pre Vladimíra Mečiara.
Fedor Flašík: Zarobil na kampani pre Vladimíra Mečiara.

Ironický Flašík

„To je hrozne neetické, amorálne, urážajúce,… kam ten svet speje,… už aj Amerika?“ ironizoval status s Trumpom na svojej facebookovej stránke Fedor Flašík.

Ako je známe, práve Flašík bývalému prezidentovi Michalovi Kováčovi v septembri 1997 nechal nainštalovať na budovu oproti Prezidentskému palácu svetelnú tabuľu, ktorá odrátavala čas zostávajúci hlave štátu do ukončenia funkčného obdobia.

Hodiny pre Kováča: Vymyslel ich Fedor Flašík.
Hodiny pre Kováča: Vymyslel ich Fedor Flašík.
TASR

Hodiny pre Kováča: Vymyslel ich Fedor Flašík. Foto: TASR

Prišlo aj ospravedlnenie

Známy mediálny magnát Fedor Flašík stál istý čas za megalomanskými kampaňami Mečiarovho HZDS. Legendárnymi sa stali napríklad bilbordy, na ktorých Slovensko zobrazil ako švajčiarsku krajinu.

Nikdy sa netajil, že počas Mečiarovho vládnutia zbohatol na štátnych zákazkách. Krátko po smrti exprezidenta Michala Kováča sa podnikateľ Fedor Flašík ospravedlnil za to, ako proti nemu brojil po boku Mečiara. Ba čo viac, oľutoval aj spomínané hodiny, čo odpočítavali čas do konca jeho prezidentského mandátu.

VIDEO Plus 7 Dní