Imrecze dostal trojročný trest, čo je najnižšie možné potrestanie pri takomto skutku. Do väzenia nenastúpi, lebo s prokurátorom Ondrejom Repom sa dohodol na podmienečnom odsúdení. Okrem toho mu sudkyňa Pamela Záleská schválila aj peňažný trest 202-tisíc eur. 

Je otázne, či peniaze musí Imrecze vyplatiť, alebo sa mu odpočítajú zo štvrť milióna eur, ktoré mu už predtým počas vyšetrovania zaistili. “ K technikáliám sa nebudem vyjadrovať,” vyhlásil Imrecze po rozsudku.

Dookola tiež opakoval, že s orgánmi činnými v trestnom konaní začal spolupracovať, lebo to považoval za morálne a hodnotovo správne tak pre seba, ako aj pre celú spoločnosť. Na otázku v koľkých ďalších prípadoch ešte bude uzatvárať podobné dohody odpovedal Imrecze neurčito: “Ja neviem v koľkých ďalších prípadoch ma to čaká.”

Ako však majú ľudia reagovať na jeho trest, ktorý ho v podstate nijako zásadne nezasiahne? 
Podľa bezpečnostného analytika Juraja Zábojníka bude zaujímavé sledovať, či je to začiatok trendu trestov pre “kajúcnikov”. “Lepší návod na korupciu a kradnutie zo štátneho nemohli budúci zlodeji dostať. Veď stačí iba vyjsť v ústrety aktuálnym držiteľom moci a namočiť ako kajúcnik, koho si želajú. Peniaze ostanú, trest symbolický,” vyjadruje nespokojnosť Zábojník.

Analytik si neodpustil ani štipľavú poznámku: “Odporúčam politikom a lídrom politických strán, ktorí majú predpoklad byť vo vláde čím skôr zriadiť inkubátor pre výber schopných, morálnych a čestných ľudí do rôznych funkcií v štátnych inštitúciách, lebo strávia jeseň života na polícii, prokuratúre a súdoch.”