Vyšetrovateľ NAKA František Ondrišák rieši podozrenie zo spáchania trestného činu terorizmu, ak spoločnosti nakupujú suroviny, hlavne ropu a zemný plyn z Ruska. 
“Rozmýšľam, či je to následok nejakého rozhodnutia alebo požiadaviek. Vždy sa nájdu iniciatívni ľudia ako tento vyšetrovateľ, ktorí si neuvedomujú následky toho, čo sa môže stať,” hovorí Zábojník, ktorý pochybuje, že tento nápad vzišiel z hlavy vyšetrovateľa NAKA.

Zábojník sa ďalej pýta: “Ak by niekto zo subjektu Klubu 500 nakupoval alebo využíval zdroje z Ruska, tak čo? Využíva ich takmer celé Slovensko. Len ten, čo si nakladie oheň v lese, nemá zdroje z Ruska… Potom si postavme otázku, či netreba stíhať aj políciu, pretože sa vozí na pohonných hmotách, ktoré sú z Ruska. A tým pádom podporuje taktiež dovoz z Ruska. Netreba prešetrovať aj všetky štátne orgány, lebo svietia v kanceláriách a to je energia z ruského jadra? Buď sme už všetci zbláznení alebo je tu nejaká debilizácia národa. Niekto už tak šponuje strunu, že naozaj praskne a bude veľmi zle.”A čo hovorí analytik na to, že minister hospodárstva Richard Sulík označil túto aktivitu NAKA za nezmysel, ktorý nebude komentovať?

“Myslím si, že minister hospodárstva má toho už plné zuby,” znela odpoveď narážajúce na sústavné vzájomné osočovania ministrov Sulíka a Matoviča.