Tip na článok
Alojz Hlina: So Smerom nezmieriteľný, no jeho brat je jeho členom. Doma sa o politike radšej nerozprávajú.

Antificovec Hlina má v rodine čiernu ovcu: Brat je členom Smeru

Alojz Hlina neustále do Smeru bije, hoci jeho brat je členom tejto vládnej strany. Vraj nie sú Kennedyovci, aby mali rovnaké názory.

Na Smer ťažko povie pekné slovo. Dokonca sa fyzicky pochytil s jeho poslancom Antonom Martvoňom, robil demonštrácie pred ministerstvom práce v súvislosti s úžerníkmi.

Alojz Hlina má Smer už dlho v zuboch. Aj v rodine. Členom tejto partaje je od roku 2008 aj jeho brat Ján Hlina. Ich mama pre zmenu zakladala SNS, a ani tú známy bača, ktorý sa dostal do politiky na kandidátke Matovičových Obyčajných ľudí, práve nemiluje.

Tajili to

Hlinovci to mali ako rodinné tajomstvo. Alojz, šéf novej strany Občania, sa tým príliš nechváli. „Áno, som brat pána Alojza Hlinu. Prečo vás to zaujíma?“ pýtal sa nás Ján Hlina, keď sme mu položili otázku, či je v Smere.

„Máme podobné názory, no z iného uhla sa pozeráme na problémy,“ vysvetlil nám. A ako to, že majú až také odlišné vnímanie reality? „Nemusíme to riešiť. Nie sme predsa Kennedyovci,“ hovorí Ján, ktorý sa netváril práve nadšene, keď sme zistili jeho politickú príslušnosť.

Ako teda vyzerajú rodinné oslavy, keď pri jednom stole sedí bojovník proti Smeru spolu so smerákom?

„Nehádame sa, o politike sa vôbec nebavíme,“ presviedča nás Alojzov brat. „Ja by som poopravil tú emóciu, že nemám rád Smer. V Smere je dosť ľudí, s ktorými vychádzam. Mne sa nepáči, čo urobili so sociálnou demokraciou. Tá má svoje miesto v každej normálnej politike."

"Mne to pripadá ako taká slotovčina. Slota sa prikryl našou vlajkou a za ňou stváral, čo stváral, a vytvoril si z nej štít. Niekedy mám pocit, že aj sociálna demokracia slúži pre kaviárových socialistov, aby ich maskovala,“ vysvetľuje Alojz.

Multistranícki

Členstvo brata v strane vraj nemá právo komentovať. „Pravda je, že si v tom veľmi nerozumieme. Ale to neznamená, že by sme sa hádali. Dohodli sme sa, že sa o tom nebudeme rozprávať,“ dopĺňa Hlina a prezrádza ďalšiu rodinnú stranícku pikantériu.

„Všetci máme rozdielne názory. Viete, moja mama zakladala SNS na Orave. Zo strany odišla už po roku, keď zistila, o čom je politika. Takže kariéru nespravila.“

Meno Ján Hlina sme objavili v Obchodnom registri medzi členmi dozornej rady Martinskej teplárenskej od apríla do septembra 2010. Podľa našich informácií tam bol údajne nominovaný práve stranou Smer.

Je teda naozaj iba radovým členom? „Ja som sa ho na kariéru v Smere nepýtal. Je na to citlivý. Predsa len, v regiónoch to inak funguje. Tu sa na to človek pripraví, ale tam je to iné,“ varuje nás Alojz Hlina.

VIDEO Plus 7 Dní