Tip na článok
Milan Fiľo: Bývalí zamestnanci papierní v Ružomberku majú podľa zmluvy nárok na milióny, podnikateľovi sa to nezdá.

Arogancia moci? Toto je list, ktorý poslal slovenský milionár bývalým zamestnancom!

Skupina bývalých zamestnancov ružomberských papierní bojuje o peniaze, ktoré im podľa nich patria. Ide o pätnásť percent akcií, ktoré im mal nový majiteľ - spoločnosť ECO-INVEST reprezentovaná dnes už známym milionárom Milanom Fiľom - po privatizácii podniku v roku 1996 vyplatiť.

Galéria k článku (3 fotografie )

Peniaze zatiaľ títo ľudia nedostali. Dostali však zaujímavý list. Na jeho konci je podpísaný Milan Fiľo a píše sa v ňom, že privatizačná zmluva majiteľa SCP k ničomu takému nezaväzovala. A teda nemá čo komu vlastne vyplatiť. Nároky ľudí sú vraj iba štvavou kampaňou.

„Za touto kampaňou stojí zopár ambicióznych jednotlivcov, ktorí v SCP nikdy nepracovali,“ píše sa v liste.

Štvavá kampaň

Adresátom list podrobne vysvetľuje, že privatizačná zmluva k ničomu nezaväzovala. „...privatizačný zákon dával FNM SR možnosť (avšak neukladal povinnosť) dohodnúť so spoločnosťou ECO – INVEST v zmluve o prevode akcií vydať zamestnanecké akcie. Privatizačný zákon spoločnosti ECO INVEST neukladal žiadnu zákonnú povinnosť vydať zamestnanecké akcie a rovnako tak na strane zamestnancov SCP nezakladal žiaden zákonný nárok na vydanie týchto akcií“.

V liste je vyčíslená aj škoda, ktorá mala údajnou štvavou kampaňou voči spoločnosti ECO INVEST, už dosiahnuť sumu 300-tisíc eur. Preto list vyzýva ľudí aby si dobre rozmysleli, či budú vyplatenie akcií žiadať. Ich nároky sú pritom nazvané ako „iluzórne“.

Podali žalobu

„Keby ich práva boli iluzórne, ako sa píše v liste, nikdy by nedošlo k predaju akcií SCP spoločnosti ECO INVEST. Keby vtedy čo i len naznačili, že práva zamestnancov budú len iluzórne, neprivatizovali by,“ tvrdí exprezident Fondu národného majetku Štefan Gavorník, ktorý bývalým zamestnancom pomáha dostať sa k peniazom, ktoré im vraj patria.

VIDEO Plus 7 Dní