V Ostrihome neviala za Hegerom a Orbánom slovenská vlajka, ale trikolóra, ktorá pripomína skôr vlajku Ruskej federácie než Slovenska. Na tento detail upozornil po oslavách výročia mosta spájajúceho Slovensko s Maďarskom Peter Pellegrini. Podľa neho je sporných detailov týkajúcich sa vzájomných vzťahov nejako veľa. “Je preto mimoriadne nešťastné, ak si v takejto situácii predseda vlády a jeho aparát nedokáže ustrážiť ani takú jednoduchú vec ako je slovenský štátny symbol za jeho chrbtom,” vyhlásil Pellegrini. Lenže s jeho kritikou absolútne nesúhlasia politickí analytici.
“Pán Pellegrini triafa trochu vedľa, trochu dosť,” reagoval na situáciu politický analytik Ján Baránek. Podľa neho je na tejto vláde čo kritizovať a Pellegrini lepšie urobí, keď bude kritizovať veci, ktorým rozumie.
Podobný názor má aj ďalší politológ, Jozef Lenč. “Príde mi to ako zbytočná búrka v pohári vody. Ak chce líder preferenčne najsilnejšej opozičnej strany niečo vyčítať vláde, určite sú dôležitejšie témy než trikolóry alebo vlajky na oslavách výročia,” uviedol Lenč, podľa ktorého táto vec určite nestojí za to, aby opozičný politik kritizoval premiéra.
Ján Baránek dopĺňa, že videl video s prejavom Hegera a nevzhliadol nič neprotokolárne. “Štátna vlajka Slovenskej republiky má nejaké rozmery. Tie rozmery majú dĺžky strán, myslím, v pomere dva ku trom a je tam štátny znak. To, čo vialo na videu nie je štátna vlajka, lebo to nemalo rozmery dva ku trom a tým pádom tam nemohol byť slovenský znak. Keby tam bol znak, to by bolo protokolárne porušenie,” uviedol Baránek.
To, že Maďari použili pri oslavách trikolóry je podľa neho úplne v poriadku. “To, že naša trikolóra je podobná ruskej, ale aj slovinskej, tak to je zhoda. Z toho sa určite nedajú vyvodzovať závery aké urobil Pellegrini. Jeho vystúpenie je úplne mimo. Je to hlúposť. Keby tam bol Putin, dali by asi to isté a keby tam bol niekto zo Slovinska, dajú tiež to isté. Je to zhoda,” skonštatoval Baránek.