Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry Ján Čurilla, Milan Sabota a Pavol Ďurka skončili vo väzbe. Prvý menovaný je známy tým, že pracuje na prípadoch policajných funkcionárov z éry Smeru. Spolu s nimi však skončil za mrežami aj Peter Scholtz, šéf policajnej inšpekcie. Sudca rozhodoval v ich prípade do jednej v noci. O štvrtom obvinenom vyšetrovateľovi Štefanovi Mašinovi má rozhodnúť súd dnes popoludní.
Kolúzna väzba
Všetci majú ako dôvod uvedenú kolúznu väzbu, ktorá im má zabrániť ovplyvňovať svedkov. Čurilla a Ďurka majú ešte aj preventívnu väzbu, ktorá zas má zabrániť ďašiemu páchaniu trestnej činnosti. Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a Petra Scholtza zadržali vyšetrovatelia Úradu inšpekčnej služby v pondelok a obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.
Ako „platobný rozkaz“
„Rozhodnutie o vzatí do väzby Jána Čurillu je odôvodnené ako platobný rozkaz. Teda nijako,“ reagoval po rozhodnutí Čurillov advokát Peter Kubina. „Nič slušné mi nenapadá,“ dodal na margo rozhodnutia.