Europoslankyňa za Smer Monika Beňová (53) dáva svojím fanúšikom na sociálnych sieťach pravidelne nahliadnuť do jej sveta. Súkromného aj pracovného. Tentoraz ukázala, kde prespáva, keď ide na otočku do Štrasburgu.

Podnájom aj...

Beňová pravidelne lieta kvôli práci v Európskom parlamente do Bruselu aj Štrasburgu. V Štrasburgu sa koná 12 plenárnych zasadnutí. Dodatočné zasadnutia sú potom v hlavnom meste Belgicka, vrátanie výborov. Europoslanci si môžu dať preplatiť výdavky za dopravu, ubytovanie aj stravu.

Beňová si v hlavnom meste Belgicka prenajíma byt, ktorý nám ukázala ešte v roku 2019. Prenajať si byt bolo pre ňu pohodlnejšie, – aj keď kvôli tomu zažila aj patálie, o nich TU –, a lacnejšie, ako bývať zakaždým v hoteli. Keď mala zasadnutie v Štrasburgu, roky Beňová prespávala v rodinnom penzióne v nemeckom mestečku Kehl, asi 10 kilometrov od budovy EP v Luxembursku. Teraz to zmenila.

FOTO podnájmu a kancelárie Beňovej v Bruseli v GALÉRII

Doma najlepšie

Beňová tento týždeň na sociálnych sieťach zverejnila aktuálne miesto, kde prespáva, keď je pracovne v Štrasburgu. „Pekný neskorý večer ešte zo Štrasburgu. Prišla som na môj airbnb apartmán, ako každý večer počas zasadnutia,“ napísala na Facebooku. Na Instagrame pridala zas fotku z interiéru s komentárom: „Tak tu bývam počas plenárnych zasadnutí v Štrasburgu, ale aj tak sa vždy teším do Vrakune.“ Bodaj by to aj Beňovú neťahalo domov.

V zrekonštruovanej vile, kde žije s partnerom, advokátom Ľubomírom Klčom (37) na ňu totiž čaká len ročná dcéra Lea. Rodinnú pohodu si podľa fotiek na sociálnych sieťach užívajú okrem domu i na hausbóte.

FOTO Beňovej s rodinou vo Vrakuni aj na hausbóte v GALÉRII

Zaujala šatami aj stolom

Okrem miesta, kde Beňová býva v Štrasburgu zverejnila aj fotku kancelárskych priestorov. Fanúšikov na Instagrame informovala, že tento týždeň v Štrasburgu debatovali okrem iného aj o ochrane detí na Ukrajine. Beňová dala našej vláde do pozornosti európsky sociálny fond Child Guarantee, ktorý „môžeme využívať na pomoc pre deti utečencov a maloletých všeobecne“.

Fanúšikov Beňovej na fotke z kancelárie zo Štrasburgu zaujali ale aj jej biele šaty, ktoré jej podľa nich náramne pristali. Okrem iného jej ladili s bielou orchideou na stole a práve na ňom Marike udrela do očí jedna vec! Musela jej to napísať...

FOTO, kde býva a pracuje Beňová, keď je v Štrasburgu v GALÉRII

„Hm, mať tak čistý, takmer prázdny pracovný stôl. Menila by som hneď, pretože mne sa dnes aj káva vyliala.“ Na čo jej Beňová vysvetlila: „Tak v Štrasburgu sme len 4 dni v mesiaci a väčšinu agendy máme elektronicky. Kávu pijem na inom stole,“ zasmiala sa europoslankyňa.

Beňová tak strieda viacero bývaní, no predstavte si, že svoj domček má už aj jej dcéra Lea. Aký, si pozrite na FOTO v GALÉRII.