Europoslankyňa Monika Beňová (53) popri ročnej dcére už naplno pracuje v europarlamente a pravidelne lieta do Bruselu a Štrasburgu. Domov sa vracia do zrekonštruovanej vily v bratislavskej Vrakuni, ktorú po rozvode s Fedorom Flašíkom (64) prepísala na jediného syna Martina Beňa (34) z prvého manželstva. V tom čase Beňová o druhom dieťati azda len snívala.

Úkryt na vode

S partnerom, advokátom Ľubomírom Klčom (37) sa dnes tešia z ročnej dcéry Ley, ku ktorej len nedávno pribudla Beňovej vnučka Lara. Z domu vo Vrakuni, kde Beňová s partnerom a dcérou býva, sa tak rozlieha veselý džavot, no nielen z tade. Lea má svoje kráľovstvo aj na hausbóte. Europoslankyňa zjavne rada relaxuje pri vode. S Flašíkom kedysi brázdili Jadranské more na jachte, v záhrade vo Vrakuni si postavila bazén a čas s rodinou trávi i v dome na vode.

Týždenník PLUS 7 DNÍ Beňovú nafotil na hausbóte v marci 2020, teda v čase, keď sa už aj k nám dovalila koronavírusová pandémia. Beňová tu trávila karanténu. Hoci na Jarovskom ramene na okraji hlavného mesta pôsobila ako pani hausbótu, povedala nám v tedy, že si ho len „požičala na dva týždne, aby bola úplne odizolovaná“.

Denník Plus JEDEN DEŇ ju zachytil na hausbóte opäť v júli 2020. Vtedy sa prevalilo, že Beňová je po 30 rokoch opäť v radostnom očakávaní. Na hausbóte sa teda neskrývala len pred covidom, ale aj v čase tehotenstva.

Pre deti čokoľvek

Zdá sa, že na hausbóte je Beňovej s rodinou rovnako príjemne ako vo vile vo Vrakuni. Začiatkom roka zverejnila europoslankyňa na Instagrame fotografie obývačky s výhľadom na vodu, pričom nábytok bolo treba posunúť kvôli detskému komfortu.

„U nás je všade nejaký ten detský kútik. Len stoly sme museli popresúvať, aby miss L nezavadzali v jej rozbehoch a pochôdzkach. A tak to má byť, pre deti čokoľvek,“ napísala Beňová k fotke. Dcére tam spravili hotové letisko. Na hranie má plno miesta a ešte aj s luxusným výhľadom na upokojujúcu hladinu vody, čo asi zatiaľ ocenenia skôr rodičia.

Práve na vodu sa Beňovej spýtala i jedna z jej vyše 37-tisíc sledovateliek. „Okolo vás je voda?“ opýtala sa zvedavo Milka. „Nie vždy, ale občas áno, ja to rameno Dunaja,“ reagovala na komentár Beňová.

FOTO, ako Beňová upravila interiér hausbótu, aby sa tam Lea mohla komfortne hrať, v GALÉRII

„To je fotka z hausbótu? Zaujímave bývanie musí byť. Nie je počuť hluk z obchvatu?“ zaujímal sa Martin. „Nie je, je tam postavená protihluková stena,“ ochotne odpovedala Beňová.