Tip na článok
Ondrej Rigo: Po 25 rokoch chce ísť na slobodu. Keď mu dávali doživotie, znalci aji sudcovia mu nedávali veľa šancí na nápravu.

Beštiálny vrah Rigo: Chce ísť po 25 rokoch na slobodu

Vrah deviatich nevinných ľudí požiadal o podmienečné prepustenie. Pred 25 rokmi ho odsúdili na doživotie. Hrozí, že by išiel von?

Galéria k článku (3 fotografie )
Na súde: Ondrej Rigo dostal doživotný trest. Možnosť nápravy pri treste medzi 15 až 25 rokmi u neho súd nevidel ako pravdepodobnú.
Ondrej Rigo (62): Chce ísť na slobodu.
Ondrej Rigo: Muž odsúdený na doživotie spáchal deväť brutálnych vrážd.

Ondrej Rigo v devaťdesiatych rokoch desil celé Slovensko. O život pripravil beštiálnym spôsobom osem žien a jedného chlapca. Vkrádal sa do bytov na prízemí, svojim obetiam najprv predmetmi, ktoré mal k dispozícii, rozdrvil hlavy a potom, okrem chlapca, na nich vykonal súlož. Polícii sa ho podarilo usvedčiť vďaka DNA.

Chce von

Rigo má dnes už 62 rokov. Viac ako tretinu života strávil na najťažšom oddelení väznice. Venoval sa tam šitiu topánok a maľovaniu. Podľa našich informácií sa správal dobre a slušne. To sa však aj podľa posudkov z minulosti obvykle správal. A popri tom vraždil. Rigo má, hoci je odsúdený na doživotie, právo požiadať o podmienečné prepustenie. Väznica na neho teraz vypracuje hodnotenie.

Zaradí sa?

Ako sa pre aktuality.sk vyjadril klinický psychológ a znalec Dušan Kešický, pravdepodobne bude psychologicky a psychiatricky vyšetrený. Znalci by mali posúdiť, či je schopný sa zaradiť do spoločnosti. To v jeho prípade asi nebude ružové. Po 25 rokoch by totiž vyšiel do úplne iného sveta, než v akom žil. A ani vtedy sa mu podľa jeho skutkov veľmi nedarilo. Šancu na prevýchovu mu nedávali ani podľa rozsudkov.

VIDEO Plus 7 Dní